ATP

Rubljov pobedio Dimitrova za plasman u finale Mastersa u Šangaju

Izvor: Tanjug

14.10.2023 17:11
Rubljov pobedio Dimitrova za plasman u finale Mastersa u Šangaju Tanjug/AP Photo/Andy Wong

Ruski teniser Andrej Rubljov drugi je finalista Mastersa u Šangaju, pošto je savladao Bugarina Grigora rezultatom 2:0 (7:6(9:7), 6:3) za sat i 52 minuta.

Rubljov, sedmi igrač sveta, nije lako savladao 19. na ATP listi, iako rezultat sugeriše tako. Rus se u taj-brejku prvog seta suočio sa set loptom, ali je kod vođstva Dimitrova 7:6 vezao tri poena i poveo 1:0. U drugom setu je Dimitrov prvi napravio brejk i poveo 2:0, ali zatim je Rus prvo vratio brejk, potom još jednom oduzeo servis rivalu i stigao zatim do pobede.

Rubljov će se za titulu boriti sa Poljakom Hubertom Hurkačom, koji je ranije danas bio bolji od Amerikanca Sebastijana Korde sa 2:0. I jedan i drugi teniser će sutra pokušati da osvoje drugi masters iz serije 1000 u karijeri. Rubljov je ove godine slavio u Monte Karlu, dok je Hurkač 2021. godine bio najbolji u Majamiju.