
pre 42 minuta 15: 44
FK Vojvodina predstavila dresove povodom 100 godina "Karađorđa"
Fudbalski klub Vojvodina u prostorijama Istorijskog arhiva promovisala je nove dresove za istorijsku i jubilarnu sezonu 2023/24.
Rukometaši Srbije do 21 godine pobedili su Farska Ostrva 30:27 (17:12) i plasirali se u polufinale Svetskog prvenstva. "Orlići" će se u borbi za finale sastati sa boljim iz meča Nemačka - Danska, koji se igra kasnije danas. Polufinalne utakmice se igraju 1. jula u dvorani "Maks Šmeling" u Berlinu.
Farani su do četvrtfinala stigli neporaženi, uz partije o kojima su mnogi rukometni stručnjaci pričali ovih dana, a one se pre svega odnose na one protiv Španije, kada su moćnu "crvenu furiju" demolirali u prvom poluvremenu (21:10), a kasnije stigli i do pobede 34:31, kao i protiv vršnjaka iz Portugala 27:19, odnosno Brazila 33:27.
Trebalo bi podsetiti na su na poslednjem Evropskom prvenstvu odigranom prošle godine Španci bili prvaci, a Portugalci drugi, dok je Srbija osvojila treće mesto. Na tom turniru Farska Ostrava su bila 10.
Zbog svega prikazanog na Svetskom prvenstvu u Grčkoj i Nemačkoj, momci sa Ostrva bili su blagi favoriti protiv Srbije. Ali…
"Orlići" su imali perfektnih 35 minuta, kada su i napravili odlučujuću razliku (20:12) u prvom četvrtfinalnom duelu. Na 17:12 iz prvog dela, dodali su još tri gola i u tim momentima je delovalo da će utakmicu lagano privesti kraju. Međutim, razvoj događaja na terenu je bio potpuno drugačiji – iscrpljujući i dramatičan. Brzo su Farani uhvatili kakav takav rezultatski priključak, a za potpuni su propustili dva napada da se približe na samo "-1".
Srbija je uspela da odoli svim napadima Farana i da utiša bučne navijače koji su u velikom broju doputovali u Nemačku.
Odlični su bili srpski golmani, u prvom delu briljirao je Luka Krivokapić, a kada je on zastao, među stative je stao Savo Zekić i sa nekoliko vrhunskih intervencija poveo drugove u borbu za medalje. Briljirali su bekovi predvodnik generacije Miloš Kos i Boško Stanisavljević sa sedam golova.
Mateja Dodić je bio stopostotan 4/4, po dva gola postigli su Vukašin Antonijević, Dušan Šmigić, Simo Šijan, Branko Predović i Nikola Zečević, koji je nažalost već u 13. minutu iznet sa terena zbog povrede kolena. O kakvoj je povredi reč i da li će moći da igra u polufinalu, znaće se posle detaljnih pregleda.
Farane je vodi odlični srednji bek Elias Eliefson Skipagotu sa devet golova, dok je Oli Mitun postigao pet.
Ostala tri četvrtfinalna para čine:
Island - Portugal (15.45)
Mađarska - Hrvatska (18.30)
Nemačka - Danska (21)
04.06.2023 19: 06
Srpski basketaši odbranili su svetski tron pošto su u finalu nadigrali Ameriku 21:19.
26.04.2023 07: 01
Muška rukometna reprezentacija Srbije odmeriće snage sa Fimskom u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.
24.09.2023 09: 51
Zaista veliki jubilej, već 70 godina ragbija u Srbiji, jedva čekamo da proslavimo zajedno sa navijačima, biće to sjajna utakmica, rekao je selektor ragbi 13 selekcije Srbije Daren Fišer uoči prijateljske utakmice protiv Francuske.
15.09.2023 20: 15
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije startovaće sutra na turniru A grupe kvalifikacija za OI 2024. u kineskom gradu Ningbou, a selektor Đovani Gvideti odredio je spisak igračica koje će igrati na meču protiv Meksika (četiri sata ujutru po srpskom vremenu).
YouTube
pre 7h
YouTube
pre 7h
YouTube
pre 7h
YouTube
pre 18h
pre 5 sati 11: 25
Utakmicom Split - Derbi (18, TV Arena sport 1) u petak počinje nova sezona košarkaške AdmiralBet ABA lige.
pre 5 sati 10: 53
Đirona je prvi put u istoriji lider Primere La Lige i u subotu dočekuje Real Madrid u derbiju osmog kola.
pre 7 sati 09: 06
Lazar Samardžić postigao je sjajan pogodak za Udineze u porazu od Napolija.
20.09.2023 20: 52
Džud Belingem se ne zaustavlja. Vezni fudbaler Real Madrida je još jednom preuzeo ulogu napadača kada je to bilo najpotrebniji, a on i njegovi saigrači upisali zlata vrednu pobedu protiv Union Berlina - 1:0 (0:0).
26.09.2023 11: 59
Selektor rukometaša Srbije, Antonio Đerona okupiće u subotu, 30. septembra, razvojni tim reprezentacije, igrače koji nastupaju u domaćem prvenstvu.
25.09.2023 19: 57
Rukometaši Dinama iz Pančeva savladali su Crvenu zvezdu u Beogradu 26:21 u trećem kolu Superlige.
25.09.2023 19: 03
Srpski rukometaš Petar Nenadić potpisao je dvogodišnji ugovor sa Al Kalidžem iz Saudijske Arabije.
24.09.2023 20: 15
Srpski rukometni stručnjak, Dragan Đukić imenovan je za novog šef stručnog štaba grčkog Aeka, prenose mediji u ovoj zemlji.
Ostavite komentar