pre 12 minuta 11: 20
Deko našao zamenu za Levandovskog: Braselona "bacila oko" na napadača Čelsija
Prema pisanju stranih medija, Deko se sastao sa agentom brazilskog napadača Žoaa Pedra, člana Čelsija, koji se ozbiljno nalazi na radaru Barselone.
Muška rukometna reprezentacija Srbije izborila je plasman na Svetsko prvenstvo, nakon što je u revanšu baraža poražena na gostovanju Mađarskoj rezultatom 31:30, ali je u prvom meču u Nišu bilo je 31:29 za "orlove".
Svetsko prvenstvo u rukometu biće održano u Nemačkoj, u periodu od 13. do 31. januara 2027. godine, a utakmice će se igrati u više gradova: Kelnu, Minhenu, Kilu, Hanoveru, Magdeburgu i Štutgartu.
Na turniru će nastupiti 32 reprezentacije, podeljene u osam grupa. Sistem takmičenja predviđa da po tri najbolje selekcije iz svake grupe obezbede plasman u narednu fazu, čime se otvara put ka završnici i borbi za medalje.
Sve će biti poznatije 10. juna, kada je u Minhenu zakazan žreb za grupnu fazu. Reprezentacije su već raspoređene u šešire, što daje okviran pregled mogućih rivala i težine grupa.
U prvom šeširu nalaze se: Danska, Nemačka, Hrvatska, Island, Portugal, Švedska, Egipat i Argentina. Drugi šešir čine; Srbija, Francuska, Slovenija, Norveška, Španija, Farska Ostrva, Italija, Severna Makedonija.
Treći šešir popunjavaju; Grčka, Poljska, Brazil, Bahrein, Tunis, Zelenortska Ostrva, Čile i Sjedinjene Američke Države, dok su u četvrtom: Katar, Kuvajt, Japan, Alžir, Angola i Urugvaj, uz dve selekcije koje će naknadno dobiti specijalne pozivnice organizatora.
Utakmica koja je obeležila ovaj ciklus kvalifikacija donela je i veliko olakšanje u taboru srpske reprezentacije, a nakon završetka meča usledile su i emotivne reakcije igrača koji su najzaslužniji za plasman na veliko takmičenje.
Levo krilo Srbije, Vanja Ilić, nije krio zadovoljstvo posle velikog uspeha.
"Fenomenalan osećaj! Zaslužili smo plasman, jer smo se borili i ginuli za svaku loptu, igrali smo neverovatno od početka do kraja. Neka se raduje Srbija!“, poručio je Ilić.
Njegov saigrač Stefan Dodić, koji je još jednom imao ključnu ulogu u organizaciji igre, istakao je značaj zajedništva i snage tima.
"Za ovo se živi i mislim da smo sva očekivanja opravdali. Nadmašili smo sebe i punu dvoranu, uspeli da eliminišemo jednu od najjačih ekipa na svetu. Ponosni da budemo“, rekao je Dodić.
Kada je David Beckham 2007. potpisao ugovor s LA Galaxyjem, malo ko je obraćao pažnju na jednu klauzulu zakopanu u pravnom dokumentu.
Doping je u sportu decenijama imao jasan poslovni status. Bio je reputacioni rizik, pravni problem, PR katastrofa i razlog zbog kojeg se ruše karijere, brišu rekordi i oduzimaju medalje. Sada prvi put ima i berzanski tiker. To je najvažnija promena u priči o Enhanced Gamesu.
Argentinski fudbaler odbio je neverovatan saudijski ugovor kako bi prešao u Inter Miami, međutim nakon nedavnih ugovora o plati i sponzorstvima ipak je zakoračio u status milijardera.
Patrick Dumont, zet Sheldona Adelsona, ima velike planove za svoj tim i grad u kojem on igra. Početak, međutim, nije bio nimalo lak.
Postoji trenutak koji mnogi iskusni sportski novinari prepoznaju na prvu. Sednete uz nekoga od pedeset ili više godina, gledate utakmicu na kablovskoj televiziji, i negde između prvog i drugog poluvremena na ekranu se pojavi grafikon.
16.05.2026 10: 35
Rukometni reprezentativac Srbije očekuje plasman na Svetsko prvenstvo u Nemačkoj.
14.05.2026 21: 00
U atmosferi za pamćenje „orlovi” su odigrali odlično prvo poluvreme, u jednom trenutku imali i sedam golova prednosti, a onda u završnici ipak morali da odbiju nalet iskusnog rivala i sačuvaju trijumf pred revanš u Mađarskoj.
14.05.2026 09: 20
Rukometna reprezentacija Srbije od plasmana na Svetsko prvenstvo očekuje dvomeč sa Mađarskom. Rukometnih 60 minuta u Nišu, najava je pred punim Čair, a onda i uzvratnih 60, možda i više ako u ukupnom zbiru golova bude nerešeno, u Vespremu.
13.05.2026 10: 55
Revanš meč protiv Mađarske igra se 17. maja u Vespremu.
pre 2 sata 09: 20
Ekipa Đorđa Ćirkovića igra sezonu iz snova, a u slučaju novog trijumfa, Partizan bi po prvi put u istoriji objedinio sva četiri domaća trofeja u jednoj takmičarskoj godini. Kapiten Mladen Šotić i saigrači sada su na korak od podviga koji nijedna generacija crno-belih do sada nije uspela da ostvari.
pre 19 sati 16: 33
Izabranici Đorđe Ćirković nalaze se na korak od najuspešnije sezone u istoriji kluba. Tim predvođen kapitenom Mladen Šotić ima priliku da objedini sva četiri domaća trofeja u jednoj sezoni, što nijednoj generaciji Partizana do sada nije pošlo za rukom.
pre 19 sati 16: 33
Vreme je da se okrene novi list...
24.05.2026 21: 59
Crveno-bele bile su ubedljive i u Nišu, savladavši Naisu 25:19 (16:8).
Ostavite komentar