Vesti iz rukometa

07.04.2023 17:45
Srbija na korak od plasmana na SP ubedjivom pobedom protiv Turske u prvo meču baraža Rukometni savez Srbije

Rukometašice Srbije ubedljvo su slavile na  gostovanju protiv Turske rezultatom 33:24 (15:10) u prvom meču baraža za plasman na Svetsko svetsko prvenstvo i već mogu da prave planove za završni turnir u Danskoj, Norveškoj i Švedskoj koji se održava krajem ove godine.

Utakmica u Goresunu bila je ravnopravna do 25. minuta kada su izabranice Uroša Bregara serijom 4:0 na odmor otišle sa pet golova prednosti (15:10).

U nastavku, Srbija je pojačala ritam, Sanja Radosavljević je dva puta bila precizna i jednom Tamara Radojević za 20:14, potom je usledila još jedna serija od 4:0 za nedostižnu prednost od 24:15 koja je održavana do kraja.

Sanja Radosavljević je sa devet golova predvodila Srbiju do trijumfa, četiri je postigla Jelena Lavko, a po tri Jovana Stoiljković i Dunja Tabak.

Revanš je 12. aprila u Beogradu, u dvorani na Banjici.