Vesti iz rukometa

Norveška posle preokreta pobedila Holandiju i odužila se navijačima za poraz od Portugala

19.01.2024 19:37
Sander Sagosen Tanjug/Claus Bergmann/dpa via AP
Sander Sagosen

Rukometaši Norveške konsolidovali su se posle neočekivanog poraza od Portugala i u drugom kolu druge faze Evropskog prvenstva nadigrali selekciju Holandije 35:32 (16:18).

Meč je od starta bio potpuno ujednačen, da bi u 14. minutu Rutger ten Velde pogodio za +2 u korist Holanđana, koji su u ovu prednost održali do poluvremena.

U drugom delu Norveška je podigla nivo igre i na krilima Aleksandera Blonca i Sandera Sagosena uspela da preokrene i na kraju upiše zlata vredan trijumf.

Najefikasniji u skandinavskom sastavu bio je ipak Magnus Gulerud sa sedam golova, dok su Blonc i Sagosen postigli po šest.

Na drugoj strani istakao se pomenuti Ten Velde sa osam pogodaka, a Bobi Šagen je postigao šet, sa koliko je meč okončao i Dani Baijens.