pre 6 minuta 17: 39
(UŽIVO) Brazil - Japan (sastavi): Pouke iz Tokija kao zalog za prolazak u osminu finala
Brazil i Japan igraju u Hjustonu (19.00, TV Arena 1 Premium) meč šesnaestine finala Svetkog prvenstva.
Rukometni savez Srbije
Svetsko prvenstvo za rukometašice u Danskoj, Norveškoj i Švedskoj uveliko traje, ali je na najbolju žensku reprezentaciju Srbije tek večeras došao red da započne svoju misiju na najvećem planetarnom takmičenju. I to protiv prve od tri ekipa sa spiska domaćina SP (20.30, TV Arena 2 Premium).
Dankinje uvek preferiraju borbu za visok plasman, pa će tako biti i ovog puta, dok je naš selektor Uroš Bregar izabrao da nastavi proces (ne)iznuđenog podmlađivanja tima, pa se tako među devojkama odvedenim u Herning nalaze Emilija Lazić i Moli Kubina, bez nastupa na velikim takmičenjima, uz sedam debitantkinja na SP i kolektivnim prosekom starosti od 25 godina.
"Mislim da je tim kroz pripremni period proveden u Španiji napredovao. Dosta novih igračica iskoristile su prijateljski turnir u Santanderu da što brže usvoje sistem. Utakmice koje smo odigrali dale su nam dobar uvid, dok rezultatski protiv Japana to apsolutno nije bilo u redu, ali sa duelom protiv Argentine i Španije mogu biti zadovoljan. Bitno je da nam igra na prvenstvu ne oscilira previše, da padovi budu što manji. Bitno je nastaviti rotaciju što je rađeno i u ove tri utakmice. Time će mlađe igračice sticati iskustvo što će u budućnosti dovesti do rezultata. Odlazak u Silkeborg u glavnu rundu je primarni cilj. Danska, prvi protivnik u grupi igra na domaćem terenu. Setimo se da su dobijeno finale Evropskog prvenstva izgubile od Norveške i sigurno su jedan od glavnih favorita. Rumunija na istom prvenstvu nije pokazala koliko je jaka i sigurno je i ona favorit protiv nas. Našu priliku tražićemo protiv Čilea i za to se spremamo", tako o šampionatu razmišlja Slovenac na mestu šefa stručnog štaba.
Iskustvo, znanje i posvećenost Sanje Radosavljević su ideja vodilja mlađim igračicama. Što se nje tiče, svaki meč je prilika za napredak, pa i sa jednim od favorita za svetsku titulu.
"Kada prozovu moje ime na početku u sekundi prođe slika svega onoga što sam od najranijeg uzrasta prošla da bih bila u ovoj ulozi i zbog toga osećam veliki ponos i privilegiju. Čast mi je da predvodim reprezentaciju Srbije. Sve smo zdrave i to je najbitnije za sve igračice i nadam se da će tako i ostati! Prva utakmica protiv Danske je i najteža jer je to ekipa koja je jedan od favorita za zlatnu medalju. To će nam biti prvo ozbiljnije iskustvo sa njima, posebno mlađim igračicama odnosno igračicama koje nisu imale ozbiljniju minutažu i odgovornost. Prolazak u drugi krug je ono čemu težimo da bismo imale što više nastupa na jednom ovakvom takmičenju", naglas razmišlja naša vrsna šuterka.
Svetsko prvenstvo za rukometašice, raspored Srbije
grupa E
1. decembar
Danska - Srbija 20.30
3. decembar
Rumunija - Srbija 18.00
5. decembar
Srbija - Čile 16.00
Francuski brend Lacoste lansirao je uoči Vimbldona novu reklamu sa srpskim teniserom Novakom Đokovićem u kojoj se ponovo poigrao sa nezvaničnom titulom GOAT.
O poslovnoj strani fudbala, tržištu koje se menja pod uticajem novih investitora i tehnologije te poziciji Hrvatske u svemu tome, za Bloomberg Adriju govori fudbalski menadžer Marko Naletilić.
Bila je to jesen 2022, Bayer Leverkusen je bio klub koji mnogi nemački novinari nisu svrstali ni u prvih pet u Bundesligi. Bez naslova prvaka, s nadimkom koji boli - Neverkusen.
Dok se Lionel Messi pripremao da izađe na teren za prvu utakmicu svog šestog i poslednjeg FIFA Svetskog prvenstva, Argentinci su jurili drugačiji trofej: njegovu nedostižnu zlatnu sličicu.
Kada je Nike Inc. predstavio šestominutnu reklamu za Svetsko prvenstvo, pažnja se usmerila na glumačku i sportsku postavu koja je uključivala fudbalske zvezde Cristiana Ronalda i Kyliana Mbappéa, uz imena poput Kim Kardashian.
12.04.2026 19: 32
Rukometašice Srbije izborile su plasman na Evropsko prvenstvo, pošto su u Novom Sadu u dvorani "Slana Bara" savladale Ukrajinu rezultatom 25:19 i tako kvalifikacije završile na drugom mestu u grupi sa osam osvojenih bodova.
12.04.2026 08: 44
"Orlice" su pobedom u meču sa Litvanijom, pre neki dan, praktično izvadile kartu za najveće kontinentalno takmičenje, međutim nema slavlja pre kraja.
10.04.2026 08: 00
"Orlice" samo još teorija može ostaviti bez odlaska na kontinentalno takmičenje krajem ove godine.
09.04.2026 20: 14
Rukometašice Srbije su savaldali Litvaniju 36:34 (20:18) u petom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
YouTube
pre 24min
YouTube
pre 1h
pre 14 minuta 17: 31
Pobeda juniorske rukometne reprezentacije Srbije protv Švedske 24:23.
26.06.2026 13: 40
Sportski direktor rukometaša šampiona Srbije zna koliko su moćni Fukse, Vesprem i Porto, ali ambicije su i dalje da se prođe prva faza u EHF Ligi šampiona.
26.06.2026 12: 07
Prvak Srbije saznao s kim će sve igrati ove jessni, u svojoj povratničkoj sezoni elitnog takmičenja.
25.06.2026 15: 10
Evropska rukometna federacija (EHF) odredila je sastave šešira pred sutrašnji žreb za najelitnije evropsko takmičenje
Ostavite komentar