Vesti iz rukometa

25.09.2023 19:57
Poraz Zvezde u rukometnom derbiju: Golman Ćirović spustio "roletnu" za trijumf Dinama MN Press

Rukometni derbi trećeg kola Superlige pripao je Pančevcima i to zahvaljujuči golmanu Nikoli Ćiroviću. Dinamo iz Pančeva pobedio je u Beogradu Crvenu zvezdu 26:21 (14:14) i to zahvaljujući sjajnim odbranama svog golmana i seriji od 5:0 sredinom drugog poluvremena kada je i prelomljen meč.

Spustio je Ćirović "roletnu" na 10 minuta, Dinamo je poveo 23:18, raspucali su se Čabrilo i Tunišanin Trabelsi i doneli drugi trijumf Pančevcima u sezoni.

Veljko Čabrilo je sa šest golova bio najefikasniji u taboru pobednika, Bogdanović, Trabelsi i Perović su dodali po četiri pogotka uz 15 odbrana Ćirovića, dok je kod domaćina Matičić bio najefikasniji sa sedam pogodaka, jedan manje je postigao Kolundžić. Derbi trećeg kola Superlige gledao je sa tribina selektor Srbije Toni Đerona.

Danas je Petar Nenadić bio glavna rukometna vest u svetu jer je iz PSŽ prešao u Al Kali iz Saudijske Arabije.