pre 9 minuta 00: 52
(UŽIVO, VIDEO) Kanada - Katar 3:0 (poluvreme): Igra mačke i miša
Kanada i Katar igraju meč 2. kola Grupe "B" na Mundijalu.
Reprezentativac Srbije u atletici Boško Kijanović izjavio je danas da je cilj plasman u polufinale Svetskog prvenstva u dvorani, koje će biti održano od 20. do 22. marta u poljskom Torunju.
Kijanović će na SP učestvovati u trci na 400 metara.
"Na prethodna dva Svetska dvoranska prvenstva sam se plasirao u polufinale, samim tim i očekivanja za ovo prvenstvo su slična - minimum prolazak među najboljih 12, a nakon toga je sve moguće", istakao je Kijanović, preneo je zvanični sajt Srpskog atletskog saveza.
Kijanović je naglasio da na SP u Torunju dolazi u odličnoj formi, koju je tempirao tokom čitave sezone.
"Zadovoljan sam formom, jer sam i dalje u punom takmičarskom režimu još od decembra. Nadao sam se ovom takmičenju čitave sezone i shodno tome formu pravilno tempirao. Mislim da sam spremniji nego ikada", rekao je srpski atletičar i dodao:
"Nakon brojnih velikih takmičenja, uspeo sam vrlo dobro da naučim sve detalje i rizike trke na 400 m u dvorani. Imam puno iskustva i imam nekoliko planova za svaki mogući scenario, tako da sam ne samo fizički i psihički 100 odsto spreman, već i taktički", dodao je Kijanović.
U pripremi za ovu sezonu, određene promene su napravljene kako bi se dodatno unapredio završni deo trke.
"Ove sezone nisam menjao puno stvari, ali jesam malo veći akcenat stavio na aerobni trening, nadam se da će mi završnica trke koja je krucijalna biti na nivou upravo zbog toga", izjavio je Kijanović.
Srpski atletičar je ponovio da je glavni cilj plasman u polufinale SP.
"Plasman u polufinale je uvek glavni cilj i to bih smatrao uspehom sa nekim sezonskim ličnim rekordom. To je neki minimum za zadovoljavajući nastup. Ono što svakako očekujem i priželjkujem je da oborim svoj državni rekord. Međutim, ovde je sam plasman bitniji, tako da bih bio vrlo zadovoljan i plasmanom u finale ili Top 8 i bez ličnog rekorda", zaključio je Kijanović.
Nakon što su Zelenortska Ostrva u ponedeljak odigrala 1:1 sa Španijom, ostvarivši jedan od najneočekivanijih rezultata u tokom ovogodišnjeg Svetskog prvenstva u fudbalu, sve oči bile su uprte u njihovog golmana koji je teren napustio u suzama.
Ovogodišnje Svetsko prvenstvo prvo je koje se održava nakon što su tržišta predviđanja poput Kalshija i Polymarketa stekla veliku popularnost kao novi način klađenja na sportske događaje.
Broj koji sve objašnjava je 4,81. Toliko slavnih fudbalera na milion stanovnika, prema podacima Pantheon projekta Univerziteta MIT, proizvela je Hrvatska u poslednjih 165 godina.
Meksiko i SAD su ostvarili uverljive pobede, dok je Kanada odigrala nerešeno sa Bosnom i Hercegovinom.
Košarkaški klub New York Knicks postao je najprodavaniji šampionski tim u istoriji kompanije Fanatics.
13.03.2026 15: 58
Naš nacionalni tim brojaće devet članova.
19.03.2026 12: 04
Došlo je vreme da se mlada srpska atletičarka konačno okiti medaljom.
20.03.2026 17: 56
Srebro zlatnog sjaja.
20.03.2026 13: 01
Za razliku od njega, Aleksa Kijanović i Strahinja Jovančević završili su takmičenje već u kvalifikacijama na 60 metara, pa će Boško u nastavku predstavljati Srbiju u ovoj disciplini.
YouTube
pre 10min
YouTube
pre 24min
YouTube
pre 29min
YouTube
pre 42min
YouTube
pre 1h
17.06.2026 21: 17
Nakon reanimacije prebačena je u najbližu zdravstvenu ustanovu.
17.06.2026 17: 42
Vujasinović je dodao da očekuje da će u narednom periodu da se pronađe rešenje sa vaterpolistima koji su odlučili da ne igraju za reprezentaciju.
16.06.2026 20: 19
Američki sprinter na mitingu u Ostravi popravio najbolje vreme na 150 metara.
16.06.2026 18: 25
Srpska atletičarka nastavila sa odličnim rezultatima ove sezone, sada je osvojila prvo mesto u Ostravi sa hicem od 62,92.
Ostavite komentar