pre 2 sata 23: 25
Enrike zadovoljan reakcijom ekipe: Nije lako igrati ovako posle samo nekoliko treninga
Luis Enrike nije krio zadovoljstvo zbog karaktera koji je pokazala njegova ekipa.
Tanjug/AP Photo/Manish Swarup
Reprezentativci Srbije u streljaštvu Zorana Arunović i Damir Mikec osvojili su danas deseto mesto u takmičenju miks parova u disciplini vazdušni pištolj 10 metara na Svetskom prvenstvu, koje se održava u Kairu. Arunović i Mikec su u kvalifikacijama zabeležili 579 krugova.
"Olimpijski šampioni i osvajači bronze na ovogodišnjem Prvenstvu Evrope su do pred kraj kvalifikacija bili među prva četiri tima. U poslednjoj, trećoj, seriji pali su u plasmanu i ostali bez ulaznice u mečeve za medalje", navode iz SSS.
Srbiju su u takmičenju miks parova predstavljali i juniori Nađa Martinović i Uroš Gajić, koji su na kraju zauzeli 52. mesto. Zlatnu medalju osvojili su Kinezi Ksianksun Jao i Kai Hu, koji su u finalu bili bolji od indijskog para Eša Sang/Samrat Rana rezultatom 16:10.
Bronza je pripala miks paru iz Južne Koreje, Jejin Oh/Suhjeon Hong.
Oko 26 odsto investitora iz generacije Z, rođenih između 1997. i 2007. godine, navelo je da sportsko klađenje posmatra kao nameran i trajan deo svojih finansijskih planova.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
14.06.2025 18: 30
Arunović i Mikec su u borbi za bronzu poraženi od Nemaca Dorin Venekamp i Kristijana Rajca rezultatom 17:13.
02.04.2025 13: 25
Reprezentativci Srbije učestvovaće i pojedinačnop i u paru na Svetskom kupu u Argentini.
24.02.2025 10: 45
U konkurenciji vazdušna puška miks, titulu su osvojili Aleksa i Iva Rakonjac iz kluba Pančevo 1813 sa 628 krugova, a srebro je osvojio drugi tim kragujevačkog "Čika Mate".
12.08.2024 20: 52
Damir Mikec i Zorana Arunović obratili se naciji sa balkona zgrade Skupštine grada.
YouTube
pre 2h
YouTube
pre 3h
pre 3 sata 22: 56
Bronzana medalja pripala je Poljaku Jakubu Šimanskom, aktuelnom svetskom i evropskom dvoranskom šampionu. On je trku završio za 13,26 sekundi, čime je izjednačio najbolji rezultat sezone koji je ostvario već u polufinalu.
pre 3 sata 22: 24
Veliki rezultat ostvarila je i Portugalka Fatumatа Binta Dijalo. Ona je osvojila bronzu sa vremenom 53,55 sekundi, ali je mnogo važnije što je tim rezultatom postavila novi nacionalni rekord Portugala.
pre 3 sata 22: 14
Aktuelna evropska šampionka, Italijanka Sara Fantini, morala je da se zadovolji srebrnom medaljom. Njen najbolji hitac iznosio je 74,35 metara.
pre 4 sata 22: 07
Srebro je pripalo Francuzu Muhamedu Abdalahu Kunti, koji je ostvario rezultat 44,40 sekundi.
Ostavite komentar