Vesti iz ostalih sportova

Srpski kuglaši osvojili bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu

28.05.2023 18:07
Srpski kuglaši osvojili bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu Kuglaški savez Srbije

Najbolji kuglaši Srbije nisu više planetarni vladari, ali vraćaju se sa broznanim odličjem sa Svetskog prvenstva u Varaždinu, iako su izgubili polufinalni susret sa Nemačkom - 2:6. Doskorašnjim šampionima za mesto na pobedničkom postolju bilo je dovoljno da u četvrtfinalu opravdaju ulogu favorita i obore mnogo više čunjeva od Rumunije - 7:1.

Jedini koji je slavio u polufinalu bio je Vilmoš Zavarko, pošto je u direktnom duelu bio bolji od Nemca Barta sa 687 oborenih čunjeva, što je inače najbolji pojedinačni rezultat polufinala takmičenja na koje su "orlovi" stigli kao osvajači čak šest titula na poslednjih sedam Svetskih prvenstava.

Osim njega medalju su osvojili Igor Kovačić, Radovan Vlajkov, Čongor Baranj, Robert Ernješi i Adrijan Lončarević, dok su im se Nemci revanširali za poraz u finalu SP 2021. godine.