
pre 3 sata 23: 00
Dejna Vajt potvrdio ono čemu se svi nadaju: Sprema se superborba između Mahačeva i Topurije
Jedno rivalstvo koje se već dugo krčka jeste između Ilije Topurije i Islama Mahačeva - dva najbolja takmičara u celoj organizaciji.
Tradicija se posle Obersdorfa nastavila i u Garmišpartenkirhenu, pa je najbolji u kvalifikacijama dominaciju potvrdio i na takmičenju "Turneje četiri skakaonice". U Obersdorfu je vladao Andras Velinger, a u Garmišu Slovenac Anže Lanišek.
Sjajan je bio Lanišek u oba skoka. Posle prve serije bio je treći, ali je skočio 137 metara i uz dobre ocene za stil, pa i vetar preleteo Andreasa Velingera i ostavio ga iza sebe. Austrijanac Jan Herl je imao najduži skok dana (140 metara), ali je podbacio u drugoj seriji i sa 128,5 metara doleteo tek na peto mesto.
Sve oči bile su uprete u Rjoju Kobajašija, vodećeg posle prve serije, jer je mogao i da pobedi u Garmišu i da preuzme vodeću poziciju u generalnom poretku Turneje posle dve skakaonice. Vetar mu je kvario planove, pa je posle drugog izlaska na rampu dobio dozvolu i doskočio samo do druge pozicije sa 135,5 metara. Andreas Velinger je skočio 137,5 metara u drugoj seriji (291,4 boda), ostao je treći u Garmišu, ali i vodeći na Turneji.
Sjajna i neizvesna je bila i prva serija u kojoj je Rjoju Kobajaši sa skokom od 137 metara, uz 146,4 poena bio prvi. Jan Herl je imao najduži skok (140 metara), ali je zaostao bodovno 0,1, dok su Anže Lanišek (136 m), najbolji iz kvalifikacija, te lider Turneje i pobednik Obersdorfa Andreas Velinger (138 m), Manuel Fetner (136 m), Štefan Kraft (133,5) i Stefan Laje (138) bili smešteni unutar šest bodova razlike u odnosu na Japanca.
Norvžanin Granerud, prošlogodišnji pobednik ni u Garmišu nije prošao u drugu seriju, što ne pamte da se događalo u skorijoj istoriji Turneje.
Plasman u Garmišpartenkirhenu: Anže Lanišek (136, 137) 295,8 bodova, Rjoju Kobajaši (137, 135,5) 292,6, Andreas Velinger (138, 137,5) 291,4, Manuel Fetner (136, 138) 288,7, Štefan Kraft (135,5, 132) 276,6 bodova...
U generalnom plasmanu posle dve Obersdorfa i Garmipa vodi Velinger sa 600,7 bodova, sledi Rjoju Kobajaši 598,9, pa onda Štefan Kraft 575,5 bodova.
Skakači se sele u Insbruk, sutra su kvalifikacije a takmkičenje je 3. januara od 13.30 časova. Pobednika Turneje dobićemo 6. janaura u Bišfshofenu (16.30).
VIP ulaznice za prestižni teniski turnir Vimbldona postale su investicijski hit.
Tri puta MVP NBA lige, centar Denver Nuggetsa je odlučio da ovog leta ne potpisuje ponuđeni produžetak ugovora, potvrdili su Denver Post i ESPN.
Vest da Crystal Palace možda neće zaigrati u Evro ligi naredne sezone, prvi put u svojoj 120-godišnjoj istoriji, otvorila je niz pitanja o održivosti modela vlasništva nad više klubova, poznatijeg kao Multi-Club Ownership (MCO).
Vlasnici najskupljih karata na Vimboldonu već preprodaju svoja mesta za period 2026-2030. po ceni od 200.000 funti
Dyn Media je, kako je Bloomberg News izvestio u oktobru, u saradnji s UniCredit bankom istraživala interesovanje TV emitera i finansijskih investitora.
pre 5 sati 21: 35
Zejd Gicić je obezbedio Srbiji prvu medalju na bokserskom juniorskom Evropskom prvenstvu koje se održava u Novom Pazaru.
pre 17 sati 09: 10
Prvu utakmicu na turniru Srbija igra protiv Južne Afrike u noći između subote i nedelje u 3.00 časova, druga je na programu protiv Italije 14. jula u 14.45, dok će poslednji rival "delfinima" u grupi biti Rumuni. Ovaj meč igra se 16. jula u 10.00 časova.
10.07.2025 12: 26
Reprezentativka Srbije u džudou prekršila anti-doping pravila.
09.07.2025 17: 34
Grad Novi Sad je, odlukom Evropske federacije prestonica i gradova sporta (ACES Europe), zvanično dobio titulu Evropskog grada sporta za 2026. godinu, saopšteno je danas.
Ostavite komentar