pre 5 sati 22: 51
Lion ponovo remizirao: Lilu "minimalac" pred put za Beogradu
Okončani su svi mečevi u francuskoj Ligi 1...
Odbojkašice reprezentacije Srbije pobedile su selekciju Poljske sa 3:1 (18:25, 25:13, 25:23, 25:18) u meču trećeg kola A grupe Evropskog prvenstva i završile su veći deo posla u ovom prvom delu jer su izvesno obezbedile plasman u osminu finala.
Tri meča, tri pobede, sjajna Tijana Bošković je "ubila" 30 poena i uvela ekipu da napravi preokret.
"Bila je to izuzetno teška utakmica, najteža od početka takmičenja. Znali smo da će tako biti, jer Poljsku smatramo za ozbiljnu reprezentaciju i za jakog rivala. Nismo najbolje počele, u prvom setu smo napravile mnogo nekih grešaka, ali u drugom smo pokazale našu igru. Tako Srbija treba da igra. Stvarno sam ponosna na taj naš mentalitet i sjajan preokret", izjavila je Tijana Bošković, prenosi Mozzart sport".
Dodaje da je nervoza bila uzrok loše igre u prvom setu.
"Rekla bih da je bila nervoza u prvom setu, koja nama nije svojstvena. Ali, mislim da je i energija bila slabija, nego što je inače situacija kod nas. Ali, u nastavku utakmice smo nametnuli naš ritam i ostvarili važnu pobedu. Svi priželjkujemo slabije protivnike u narednim fazama takmičenja. Ali, sad ne razmišljamo o tome. Ostale su još dve utakmice u grupi, potrudićemo se da i tu izborimo po tri boda i da u osminu finala odemo neporažene. Nadamo se najboljem", zaključila je odbojkašica Srbije.
Kada je NFL prošle sedmice objavio prodaju manjinskih udela u tri kluba, Giantsima, Patriotsima i 49ersima, vrednosti su premašile sve dosadašnje rekorde u svetu sporta.
U poslovnim terminima, plasman na SP 2026. znači zagarantovani "cash-in" i rast vrednosti nacionalnog brenda – dovoljno je pogledati primer Hrvatske.
Real Madrid, najvredniji fudbalski klub na svetu i jedini sa godišnjim prihodima iznad milijardu evra, priprema se za najosetljiviju promenu u svojoj istoriji dugoj 123 godine.
Kompanija 777 Partners je stekla udele u sedam fudbalskih klubova i bila je blizu kupovine Evertona.
Nova, 80. po redu NBA sezona počinje u utorak, a otvorit će je aktualni prvaci Oklahoma City Thunder ogledom s Houston Rocketsima.
30.07.2024 09: 53
Odbojkašice Srbije su ubedljivom pobedoma nad Francuskom (3:0) startovale na Olimpijskim igrama u Parizu.
10.05.2024 22: 31
Selektor ženske odbojkaške reprezentacije Srbije Đovani Gvideti saopštio je danas spisak igračica koje će igrati u prve dve nedelje Lige nacija.
26.09.2023 14: 47
Najbolja srpska odbojkašica, Tijana Bošković izjavila je danas u Beogradu da je ponosna na saigračice, koje su izborile plasman na Olimpijske igre u Parizu naredne godine.
03.09.2023 22: 37
Odbojkšaice Turske prvakinje su Evrope, pobedile su u finalu EP Srbiju 3:2 (25:27, 25:21, 22:25, 25:22, 15:13).
YouTube
pre 7h
YouTube
pre 8h
YouTube
pre 9h
pre 7 sati 21: 01
U muškoj konkurenciji Superkupa Srbije do sada je odigrano 15 finalnih mečeva. Crvena zvezda drži rekord sa šest osvojenih trofeja, Vojvodina ima pet, Novi Pazar dva, dok su Partizan i sada Radnički iz Kragujevca po jednom podigli pehar.
18.10.2025 13: 49
Kazemi važi za jednog od najtalentovanijih odbojkaša Azije. Sa reprezentacijom Irana osvojio je Azijsko prvenstvo 2021. godine u Japanu, dok je na Azijskim igrama dvostruki šampion – 2018. i 2022. godine.
16.10.2025 15: 00
Klub iz Kragujevca nikada nije osvojio Superkup Srbije. Partizan je jednom osvojio nacionalni Superkup i to 2022. godine.
08.10.2025 22: 00
Na 13 do sada odigranih utakmica Superkupa Srbije u konkurenciji odbojkašica, Vizura je 5 puta bila pobednik, Železničar iz Lajkovca, Jedinstvo iz Stare Pazove i TENT iz Obrenovca po 2 puta, a po 1 titulu su osvojili Ub i Crvena zvezda.
Ostavite komentar