pre 10 minuta 09: 17
Vaterpolisti Radničkog žele tron u Regionalnoj ligi
Kragujevac je od danas do nedelje domaćin fajnal-fora Regionalne vaterpolo lige, uz Kragujevčane učestvuju Šabac, Primorac i Jadran iz Herceg Novog.
Starsport
Seniorska ženska odbojkaška reprezentacija Srbije odlazi danas u kanadski grad Otavu, gde će narednih dana igrati mečeve prve nedelje 7. izdanja Lige nacija, takmičenja pod okriljem Međunardone odbojkaške federacije.
Prema ranije dogovoru, sa njima u avionu niti tokom turnira neće biti selektor Zoran Terzić, pa će u odstustvu trofejnog povratnika na mesto šefa struke voditi njegovi pomoćnici Branko Kovačević i Stevan Ljubičić. Opravdano su odsutne i neke od glavnih vedeta tima, poput kapitenke i jedne od najboljih odbojkašica novijeg doba Tijane Bošković.
Osvajač brojnih medalja tokom ranijeg, dvocedenijskog mandata odredio je ipak konačan spisak igračica za ovu priliku: TEHNIČARI: Slađana Mirković, Rada Perović; KOREKTORI: Vanja Bukilić, Jovana Zelenović; LIBERA: Aleksandra Jegdić, Bojana Gočanin; BLOKERI: Hena Kurtagić, Minja Osmajić, Miša Kirov, Ljubica Milojević; PRIMAČI: Katarina Dangubić, Aleksandra Uzelac, Mina Mijatović, Vanja Ivanović.
Srbija će prvi meč odigrati u sredu, 4. juna od 22.00 časa po našem vremenu, protiv Dominikanske Republike. Drugi rival biće Japan u subotu, 7. juna od 1.30 , sledi meč protiv Bugarske 8. juna od 1.30 sati, a onda i megdan sa Kanađankama 9. juna (noć između nedelje i ponedeljka). U Kanadi će još igrati i Holandija.
Caleb Williams još nije ni blizu kraja NFL karijere, a već slaže investicioni portfelj.
Osim toga, otkrijte kako je politika ranije uticala na fudbal.
Dok svet ponovo razmatra sportski povratak Rusije, stanje u ukrajinskom fudbalu i dalje deluje kao podsetnik na to koliko je rat promenio samu definiciju profesionalnog sporta.
Rat na Bliskom istoku više nije samo bezbednosna i energetska priča. Za evropski fudbal on postaje stres-test poslovnog modela koji se godinama oslanjao na kapital, sponzorstva i politički uticaj iz Zaliva.
Predsednik Federalne komisije za komunikacije (FCC), Brendan Carr, predložio je da televizijske mreže imaju dozvolu da kolektivno pregovaraju sa sportskim ligama - kao način smanjenja troškova programa.
15.07.2025 11: 26
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije u sredu na Zlatiboru počinje pripreme za Svetsko prvenstvo na Tajlandu, gde će braniti planetarnu titulu, a selektor Zoran Terzić je objavio spisak od 18 igračica koje će početi pripreme.
13.07.2025 13: 30
"Orlice" obezbedile opstanak u FIVB takmičenju, pa mogu da daju sebi na volju protiv velikog rivala.
11.07.2025 18: 30
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije došla je do druge pobede u FIVB Ligi nacija, nakon što je savladala Blegiju rezultatom 3:0 po setovima (26:24, 19:25, 16:25). Podsećanja radi, "orlice" su prekinula užasan niz od osam poraza trijumfom protiv reprezentacije Češke.
11.07.2025 11: 38
Inače, svaka reprezentacija će u Ligi nacija odigrati 12 utakmica, po 4 na svakom turniru. Takmičenje po grupama u VII Ligi nacija 2025. igra se od 4. juna do 13. jula.
pre 10 sati 22: 35
U polufinalu ih očekuje Crvena zvezda, koja će imati prednost domaćeg terena. Prvi meč igra se 19. aprila, revanš je zakazan za 22. april, dok bi eventualna majstorica bila odigrana 25. aprila.
pre 11 sati 21: 32
U poraženom timu najefikasnija je bila Tijana Bošković sa 20 poena, dok je Marina Markova upisala 29. Katarina Dangubić dodala je tri poena, a Aleksandra Jegdić nije ulazila u igru.
13.04.2026 12: 53
Za Terzića je ovo treća šampionska kruna u Rusiji, a druga otkako predvodi Dinamo iz Moskve. Klub je već bio na vrhu pre dve sezone, dok je prošle godine ostao bez titule, što je očigledno poslužilo kao dodatna motivacija.
13.04.2026 12: 33
Najbolje rangirana teniserka sa naših prostora dodatno pokvarila plasman u singl poretku.
Ostavite komentar