Vesti iz odbojke

Vojvodina ponovo kobna po Partizan: Novosađani se plasirali u finale Kupa Srbije

27.12.2023 21:57
Odbojkaši Vojvodine slave MN Press
Odbojkaši Vojvodine slave

Odbojkaši Vojvodine su i u drugom meču polufinala slavili protiv Partizana. Nakon pobede u prvoj utakmici, Novosađani su slavili i u drugoj 3:2 (25:16, 23:25, 20:25, 25:23, 15:13) i tako se plasirali u finale Kupa Srbije.

U meču koji je odigran u dvorani "Spens", domaćin je krenuo silovito i poprilično lako dobio prvi set. Usledio je odgovor aktuelnog šampiona. Crno-beli su dobili dva poprilično neizvesna seta za vođstvo od 2:1.

Vojvodina je uspela da se vrati u duel u četvrtom setu. Partizan je na samom startu poslednjeg seta stigao do prednosti od 5:2, ali je Voša uzvratila serijom i stigla do 8:7. Prelomni trenutak se dogodio kada je domaćin otišao na nedostižnih +3 (14:11). Nakon dve neiskorišćene set lopte, treća je bila realizovana i Novosađani su se plasirali u finale kupa.

Za trofej nacionalnog kupa će igrati protiv Mladog radnika, koji je eliminisao Radnički iz Kragujevca u drugom polufinalnom duelu.