Odbojkaši Srbije pobedili Egipat u kvalifikacijama za Olimpijske igre

Izvor: Odbojkaški savez Srbije

03.10.2023 11:00
Odbojkaši Srbije pobedili Egipat u kvalifikacijama za Olimpijske igre MN Press

Odbojkaši Srbije jutros su, nakon preokreta u utakmici protiv Egipta, upisali drugi trijumf u Tokiju na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre - 3:1 (18:25, 25:19, 25:14, 25:16).

Izabranici Igora Kolakovića su morali da se pomuče da bi savladali Egipat, koji je iskoristio pospanost odbojkaša Srbije u prvom setu i poveo sa 1:0, ali je baš tada Srbija pokazala svoje pravo lice i naredna tri seta ubedljivo dobila za važnu pobedu u Tokiju.

Srbija je uspavano počela meč, što je Egipat iskoristio i poveo da dva poena razlike, a zatim uspešno održavao prednost do druge polovine seta, kada je razilku povećao. Ništa nije funkcionisalo u igri Srbije na željeni način, pa je Egipat poveo sa 1:0 posle 25:18.

Kolaković je promenio čak tri igrača u postavi za drugi set. Podraščanina i Krsmanovića su zamenili Mašulović i Nedeljković, dok je kapiten Kovačević zaigrao umesto Kujundžića. To je donelo novu, pozitivnu energiju na terenu, pa je Srbija već od starta imala minimalnu predonst, da bi u završnici povela sa 18:15, a posle 21:19 serijom 4:0 stigla do konačnih 25:19 za izjednačenje na 1:1.

Silovito je Srbija krenula u trećem setu i povela sa 4:0, 6:1 i 12:4. Na kraju je Egiptu prepustila samo 14 poena i povela sa 2:1.

Četvrti set je, kao i treći, pokazao pravo lice Srbije, koja nijednog trenutka nije dozvolila rivalu da je ugrozi. Kako je set odmicao tako je rasla prednost Srbije do konačnih 25:16 za trijumf od 3:1.

Najefikasniji igrač u redovima Srbije bio je Marko Ivović sa 14 poena, jedan manje je imao Uroš Kovačević, a 11 je zabeležio Dražen Luburić.