Vesti iz odbojke

Partizan odbranio trofej u Kupu: Crno-beli posle preokreta pobedili Vojvodinu

26.02.2023 19:09
Partizan odbranio trofej u Kupu: Crno-beli posle preokreta pobedili Vojvodinu MN Press

Odbojkaši Partizana uspeli su na zaista spektakularan način da odbrane trofej u Kupu Srbije.

Crno-beli su posle preokreta slavili protiv Vojvodine - 3:2, a gubili su i 1:0 i 2:1.

Na kraju, po setovima je bilo 21:25, 25:22, 18:25, 25:19, 15:7.

Prvi set je Voša rešila u svoju korist nakon što je preuzela kontrolu u drugom delu ovog perioda. U drugom setu je situacija bila potpuno drugačija, pošto je nakon egala, crno-beli tim stigao do ključne serije od 3:0 kod rezultata 19:19, koja ga je lansirala ka izjednačenju.

U trećem setu bolje je krenuo Partizan, poveo je 8:5. Međutim, Vojvodina je preokrenula i na kraju ubedljivo dobila set 25:18. Očekivalo se da na krilima tako dobijenog seta Novosađani uđu jače u četvrti set, u kojem su mogli da reše pitanje pobednika. Ipak, Partizan je mnogo bolje ušao u četvrti set i bio ubedljiv, 25:19.

Partizan je dominirao u petom setu, a na kraju je umalo došlo i do tuče dva tima, odbojkaši Vojvodine su prešli na Partizanov deo terena, ali su se strasti ubrzo smirile, i crno-beli su mogli da počnu sa slavljem