Ugnjetavanje kakvo nije viđeno u sportu: Iranci opet zadržani na aerodromu u SAD
Belga / Sipa USA / Profimedia
Delegacija reprezentacije Irana se suočava sa strahovitom opresijom od strane Amerikanaca od momenta kad je krenula na Svetsko prvenstvo. Slaba je vajda što im Đani Infantino dolazi u svlačionicu i divi se njihovom hrabrošću - kad FIFA nemo posmatra ugnjetavanje kakvo nije viđeno u sportu.
Posle odbijanja zahteva za vizu članovima Saveza i stručnog štaba, odbijanja zahteva da im se utakmice premeste, ograničenog boravka u SAD, konstantnih pritisaka i raznih drugih tipova maltretiranja - Iranci su objavili da nisu imali mira ni na putu na treću utakmicu.
Da podsetimo, Amerikanci su dozvolili bliskoistočnoj selekciji da na njihovoj teritoriji provede samo dan pred utakmicu i posle meča se uputi nazad u svoju bazu u Meksiko. Tako je bilo kad je Iran igrao sa Novim Zelandom, a kasnije i sa Belgijom. Ipak, pred najvažniji i odlučujući duel protiv Egipta, dozvoljeno je Amiru Galenoju i njegovim igračima da u Sijetl slete dva dana pred utakmicu.
Ali - ni to nije proteklo glatko. Frustrirani iranski Savez je objavio da su Mehdi Taremi i pomoćni trener Said Alhoei privremeno zadržani od strane američkih zvaničnika na aerodromu. Još jedno maltretiranje trajalo je oko pola sata, dok je iz Bele kuće, naravno, navedeno da je sve bilo kako treba i na vreme. Da li treba da napomenemo i to da je i njima i Egipćanima nametnuto da igraju pod LGBT obeležjima zbog predstojećeg "Pride vikenda" u Sijetlu, dok se vera i jednih i drugih potpuno kosi sa pokretom gej populacije...
Iranci imaju dva boda i odlučujuću utakmicu za prolaz iz grupe igraju, po našem vremenu, sutra od pet ujutru.
Ostavite komentar