pre 7 minuta 00: 14
Sparsi su ih slomili, sada kreću priče o Janisu: Da li Oklahoma sprema veliki rez?
Eliminacija od San Antonio Sparsa u finalu Zapada pokrenula je pitanja o budućnosti Oklahoma Sitija i potencijalnim velikim promenama rostera.
Tanjug/AP Photo/Luca Bruno
Vaterpolisti SAD pobedom nad Australijom posle peteraca 11:10 (7:7 - 3:1, 2:2, 0:2, 2:2) obezbedili su polufinalni duel sa Srbijom na Olimpijskim igrama u Parizu. Bili su "oziji" bolji na startu, snažniji u odbrani, ali nisu postigli gol čak 19 minuta, dozvolili SAD da se vrati i preko peteraca prođe dalje. Miloš Maksimović je bio tragičar za Australiju, Marko Vavić je doneo veliku sreću selektoru na klupi SAD Dejanu Udovičiću koji će ukrstiti koplja sa srpskim delfinima u borbi za finale.
Australija je u grupnoj fazi pobedila Srbiju 8:3 u durgom kolu, ali duel u petak je ipak za medalju, a Srbija brani olimpijsko zlato iz Tokija.
Subotičanin Miloš Maksimović obeležio je prve dve četvrtine, jer postigao dva pogotka za Australiju, koliko i Luk Pavilard. Nisu Amerikanci, koji su igrali bez isključenog Džonija Hupera, pronalazili pravu igru za snažnu odbranu rivala koji je vodio sa dva-tri gola razlike. Na poluvreme se otišlo sa prednošću Australije od 5:3 iako su "oziji" bili bez gola skoro šest minuta.
Neverovatan post imali su Australijanci. Na onih šest minuta dodali su još svih osam u trećoj deonici s tim da je Maksimović promašio peterac, a SAD je golovima Rajdera Doda i Hejnsa Duba stigao do drugog izjednačenja na meču (5:5).
Nastavili su Australijanci da promašuju, pogađaju okvir gola (Maksimović), golman SAD Adrijan Vajberg je nakupio 11 odbrana, a Hejns Dub je na šest minuta pre kraja meča doneo potpuni preokret - 6:5. Izgubili su "oziji" nerve, Pauer je zaradio crveni karton, pa zatim Edvards i Negus. Međutim, Luk Pavilar je na 2:43 minuta pre kraja doneo izjednačenje 6:6, prekinuvši golgeterski post od gotovo 19 minuta!!!
"Otvorilo" se Australijancima, Boven je promašio, ali ne i Luk Pavilar koji je svojim četvrtim golom ponovo doneo vođstvo Australiji (7:6). Tu drami nije bio kraj jer je Aleks Boven doneo sad izjednačenje 7:7, na 32 sekunde pre kraja. Miloš Maksimović je napravio faul u napadu, SAD je imao 12 sekundi da probaju da izbegnu peterce. Nisu uspeli pa se na petercima odlučivao pobednik, a on je bio - SAD.
Serija peteraca: Mersep (A) 0:1, Daube (SAD) 1:1, Pavilar 1:2, Irving 2:2, Maksimović 2:2 (golman brani), Boven 3:2, Pot 3:2 (golman brani), Obert 3:2 (golman brani), Birns 3:3, Marko Vavić 4:3.
Olimpijski vaterpolo turnir (M), četvrtfinale
Hrvatska - Španija 10:8
Grčka - Srbija 11:12
SAD - Australija 11:10 (7:7) petercima
Italija - Mađarska
Polufinale (9. avgust)
Srbija - SAD
Hrvatska - Italija/Mađarska
Fudbalski i politički projekat Viktora Orbana u Mađarskoj, dug 16 godina, počinje da se raspada nakon njegovog izbornog poraza, ostavljajući iza sebe snažno državno finansiran sistem sa brojnim kontroverzama i neostvarenim ciljevima.
Fudbal se gledao ranije, gledaće se i kasnije. Medijska industrija sada samo intenzivnije monetizuje sadržaje u kojima vidi najveću vrednost.
Kada je David Beckham 2007. potpisao ugovor s LA Galaxyjem, malo ko je obraćao pažnju na jednu klauzulu zakopanu u pravnom dokumentu.
Doping je u sportu decenijama imao jasan poslovni status. Bio je reputacioni rizik, pravni problem, PR katastrofa i razlog zbog kojeg se ruše karijere, brišu rekordi i oduzimaju medalje. Sada prvi put ima i berzanski tiker. To je najvažnija promena u priči o Enhanced Gamesu.
Argentinski fudbaler odbio je neverovatan saudijski ugovor kako bi prešao u Inter Miami, međutim nakon nedavnih ugovora o plati i sponzorstvima ipak je zakoračio u status milijardera.
27.01.2026 15: 00
Udruženje vaterpolo trenera organizovalo godišnji okupljanje struke u našem najtrofejnijem timski sport.
20.07.2025 08: 35
"Delfini" jure četvrtu pobedu na Svetskom prvenstvu u vaterpolu, a rival su Sjedinjene Američke Države od 13.30 časova.
01.01.2025 13: 28
Najuspešniji selektor u istoriji reprezentacije Hrvatske i osvajač medalja na klupi selekcije Crne Gore objasnili su za naš portal tajnu uspeha "delfina".
14.10.2024 16: 18
Na kraju sezone, u Kragujevac dolaze još dvojica osvajača zlatne medalje u Parizu, što će ionako jak tim učiniti još moćnijim.
13.08.2024 22: 25
Kriket, fleg fudbal, lakros, skvoš i bejzbol/softbol biće na programu u Americi, a najmanje jedan sport, koji je bio u Parizu, sada neće biti pred navijačima
13.08.2024 12: 44
Plejmejker Srbije, Vasilije Micić, istakao je da je radost naroda potvrda vrednog rada koji su on i njegovi saigrači uložili u osvajanje bronzane medalje na Olimpijskim igrama u Parizu.
13.08.2024 11: 54
Irski plivač morao da bude hospotalizovan par dana posle trke u pariskoj reci, na Olimpijskim igrama 2024.
12.08.2024 22: 55
Nekadašnji košarkaš takođe je pozdravio i veliki uspeh vaterpolista.
Ostavite komentar