SP za vaterpoliste: SAD lako potopili Japance u Grupi C

07.02.2024 11:01
Dejan Udovičić, selektor vaterpolista SAD MN Press
Dejan Udovičić, selektor vaterpolista SAD

Vaterpolisti SAD lako su pobedili Japan 18:5 (4:1, 4:0, 4:2, 6:2) u drugom kolu Grupe C Svetskog prvenstva u Kataru. Posle penal poraza od Crne Gore, a poučeni iskustvom Srbije, vaterpolisti SAD-a su od starta meča zaigrali jaku odbranu i vrlo brzo stekli nedostaižnu prendost.

Japanci su prvi gol postigli u drugom minutu, a naredni posle 18 minuta posta kada je bilo 9:1 za izabranike selektora Dejana Udovičića. Na kraju je bilo 17:3, Amerikanci sada sa nestrpljenjen čekaju meč između Srbije i Crne Gore, jer se za dva dana sastaju sa "delfinima" u poslednjem kolu.

U grupi "B" Francuska i Grčka ostvarili su i drugu pobedu. "Trikolori" su bili bolji od Kine 16:9, dok su Grci bili nemilosrdni prema Brazilu - 23:4. U poslednjem kolu igraće Grčka i Francuska za prvo mesto u grupi.