pre 20 minuta 23: 04
Garnet dobija besmrtnost u Minesoti: Broj 21 više niko neće nositi
Minesota će povući Garnetov broj 21 nakon utakmice protiv njegovog nekadašnjeg kluba.
MN Press
Završena je grupna faza ženskog košarkaškog turnira na Olimpijskim igrama u Parizu i poznati su svi parovi četvrtfinala.
Košarkašice Srbije odmeriće snage sa Australjiom, dok će se u eventualnom polufinalu sastati sa boljim iz duela Nigerija - Amerika.
Na drugoj strani igraće Španija i Belgija, a pobednik tog meča za finale će igrati sa uspešnijim iz susreta nemačka - Francuska.
"Orlice" su se u grupnoj fazi dobro pokazale u grupi A, u prvom kolu pobedile su Portoriko, dok su u drugom deklasirale Kinu, a nakon meča sa azijskom selekcijom bilo je jasno da je četvrtfinale obezbeđeno.
Nakon toga doživele su pad protiv Španije, ali nema sumnje da će selektorka Marina Maljković dobro spremiti svoje devojke za susret sa neugodnim Australijankama.
Zanimljivo je da će i muška selekcija Srbije igrati sa Australijom u četvrtfinalu, a poput koleginica iz ženske reprezentacije, i puleni Svetislava Pešića bi u polufinalu mogli da se sastanu sa Amerikom.
Oko 26 odsto investitora iz generacije Z, rođenih između 1997. i 2007. godine, navelo je da sportsko klađenje posmatra kao nameran i trajan deo svojih finansijskih planova.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
06.08.2024 22: 14
"Ovo je svima nama najbitnije takmičenje i svi želimo da sa ponosom predstavljamo našu zemlju i da obradujemo narod dobrim rezultatima", rekla je naša košarkašica.
21.07.2024 21: 56
Trofejna selektorka srpske ženske košarkaške selekcije oštra uprkos slavlju na generalnoj probi za Olimpijske igre 2024.
12.07.2024 22: 33
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije poražena je večeras od domaćina Francuske rezultatom 85:63 u prijateljskom meču u okviru priprema za Olimpijske igre (OI) u Parizu.
12.07.2024 09: 30
"Orlice" igraju prijateljski meč sa ženskim sastavom domaćina najvećeg sportskog događaja.
13.08.2024 22: 25
Kriket, fleg fudbal, lakros, skvoš i bejzbol/softbol biće na programu u Americi, a najmanje jedan sport, koji je bio u Parizu, sada neće biti pred navijačima
13.08.2024 12: 44
Plejmejker Srbije, Vasilije Micić, istakao je da je radost naroda potvrda vrednog rada koji su on i njegovi saigrači uložili u osvajanje bronzane medalje na Olimpijskim igrama u Parizu.
13.08.2024 11: 54
Irski plivač morao da bude hospotalizovan par dana posle trke u pariskoj reci, na Olimpijskim igrama 2024.
12.08.2024 22: 55
Nekadašnji košarkaš takođe je pozdravio i veliki uspeh vaterpolista.
Ostavite komentar