pre 11 minuta 09: 28
Norvešku zatresli golovi Halanda, ali stvarno: Neverovatan podatak iz domovine rasnog strelca
Zemljaci dvostrukog strelca protiv Iraka "poludeli" od sreće.
Tanjug/AP Photo/Lee Jin-man
Vaterpolo reprezentacija Australije nanela je ekipi Srbije najteži poraz u novijoj istoriji, u drugom kolu B grupe Olimpijskih igara u Parizu, ali joj je zato današnjom pobedom nad Mađarskom - 9:8 (2:2, 2:3, 2:2, 3:1) pružila pojas za spasavanje u slučaju da večeras ne bude prava i dozvoli sebi poraz od domaće Francuske (19.30).
Naravno, najbolje bi bilo da ekipa Uroša Stevanovića bude maksimalna protiv "trikolora" i tako bez komplikacija prođe u četvrtfinale, ali nije za zanemariti činjenicu da bi Dušan Mandić, Nikola Jakšić i ostali mogli da se provuku u Top osam, kao jedna od četiri najuspešnije selekcije u pomenutoj konkurenciji, ako bi u zadnjem kolu savladali Mađare.
Ponovo je Nik Porter, među stativama, izluđivao rivalske šutere.... ovog puta Zalankija, Vigvarija, Vamoša, Manherca, jednog i drugog Vargu... dok je "naš kengur" Miloš Maksimović dao dva gola i pogurao ekipu ka Top osam.
Pre naše ekipe, koja u "gradu svetlosti" brani olimpijsko zlato iz Tokija, istina u kompletno drugačijem sastavu i s potpuno novim stručnim štabom, kao i danas "potoljenog" osvajača bronzane medalje sa Igara u japanskoj prestonici.
GRUPA B
Španija – Japan 23:8
Australija – Mađarska 9:8
Srbija - Francuska 19.30
Nakon što su Zelenortska Ostrva u ponedeljak odigrala 1:1 sa Španijom, ostvarivši jedan od najneočekivanijih rezultata u tokom ovogodišnjeg Svetskog prvenstva u fudbalu, sve oči bile su uprte u njihovog golmana koji je teren napustio u suzama.
Ovogodišnje Svetsko prvenstvo prvo je koje se održava nakon što su tržišta predviđanja poput Kalshija i Polymarketa stekla veliku popularnost kao novi način klađenja na sportske događaje.
Broj koji sve objašnjava je 4,81. Toliko slavnih fudbalera na milion stanovnika, prema podacima Pantheon projekta Univerziteta MIT, proizvela je Hrvatska u poslednjih 165 godina.
Meksiko i SAD su ostvarili uverljive pobede, dok je Kanada odigrala nerešeno sa Bosnom i Hercegovinom.
Košarkaški klub New York Knicks postao je najprodavaniji šampionski tim u istoriji kompanije Fanatics.
10.08.2024 11: 24
Predsednik Vaterpolo saveza Srbije podseća da nije nikada sumnjao u visok plasman "delfina" na Olimpijskim igrama u Parizu.
09.08.2024 20: 52
Vaterpolisti Srbije igraće u finalu Olimpijskih igara protiv selekcije Hrvatske koje je posle velike borbe pobedila Mađarsku sa 9:8 (3:3, 4:2, 2:2, 0:1). Srbija je podesećanja radi pobedila selekciju SAD sa 10:6.
09.08.2024 17: 15
Vaterpolo reprezentativac Srbije objašnjava kako su "delfini" prošli kroz teške situacije na Olimpijskim igrama u Parizu i stigli do finala.
09.08.2024 16: 47
Selektor vaterpolo reprezentacije Srbije mirno proslavio osvajanje olimpijskog srebra u Parizu, jer želi da ga pozlati u meču 11. avgusta.
13.08.2024 22: 25
Kriket, fleg fudbal, lakros, skvoš i bejzbol/softbol biće na programu u Americi, a najmanje jedan sport, koji je bio u Parizu, sada neće biti pred navijačima
13.08.2024 12: 44
Plejmejker Srbije, Vasilije Micić, istakao je da je radost naroda potvrda vrednog rada koji su on i njegovi saigrači uložili u osvajanje bronzane medalje na Olimpijskim igrama u Parizu.
13.08.2024 11: 54
Irski plivač morao da bude hospotalizovan par dana posle trke u pariskoj reci, na Olimpijskim igrama 2024.
12.08.2024 22: 55
Nekadašnji košarkaš takođe je pozdravio i veliki uspeh vaterpolista.
Ostavite komentar