pre 2 minuta 04: 00
Oni su najviše razočarali: Sakramento Kingsi i potpuni sunovrat
Sakramento Kingsi su ekipa koja je, po našem mišljenju, najviše podbacila u dosadašnjem delu sezone
MN Press
Košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je od Grčke u Atini nakon produžetaka rezultatom 97:92 (8:15, 22:24, 25:23, 25:18, 17:12) u pretposlednjoj utakmici kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. "Orlovi" su na taj način propustili prvu meč loptu za plasman na Mundobasket, koji će se održati od 25. avgusta do 10. septembra u Japanu, Indoneziji i Filipinima.
Međutim, uprkos porazu u Atini, "orlovi" će imati još dve šanse da se nađu na najvećoj smotri. Za to im je potrebna pobeda Velike Britanije nad Belgijom večeras, ili da Srbija savlada ostvrsku selekciju u ponedeljak u Beogradu, kada je i predviđena poslednja utakmica kvalifikacija.
Susret u Atini počeo je poprilično tvrdo, gde smo poene iz igre videli tek nakon pet minuta. Obe ekipe su kombinovano promašile čak 16 šuteva, a nakon nešto lošijeg starta, Srbija je počela da pokazuje bolju sliku na terenu sredinom uvodne četvrtine. Serijom 10:0 u režiji Jovića Jeremića i Jagodić-Kuridže, "orlovi" su poveli 13:6, da bi uprkos očajnim procentima sa penala (šest promašenih bacanja) otišli na prvi mali odmor rezultatom 15:8.
Sredinom druge deonice Grčka je podigla nivo odbrane i zahvaljujući odličnoj igri u tranziciji smanjila vođstvo gostiju na 21:20. Međutim. Srbija je odmah odgovorila 7:0 serijom i u režiji Radanova i Milutinova ponovo stekla +8 (28:20), da bi na odmor otišla sa tada, maksimalnih 39:30.
I treća četvrtina se igrala po uzoru na drugu, sa dosta poena iz serija i velike borbe na sredini terena. Grčka se neko vreme mučila u napadu, gde je uprkos dobroj roli Moraitisa, mašila dosta otvorenih šuteva, dok je u tim trenucima Srbija blistala na drugoj strani zahvaljujući Milutinovu. Upravo je posle njegovih poena stekla najveću prednost na utakmici sredinom treće četvrtine (48:35), da bi Grčka najavila preokret u finišu deonice.
Domaći tim je najpre prišao na sedam poena zaostatka (62:55), da bi na krilima sjajne igre sa distance preokrenuo rezultat na četiri minuta do kraja regularnog toka (71:68). Valja napomenuti da se Jović povredio ranije u toku meču, a u nedostatku broja plejmejkera, "orlovi" nisu imali mnogo šansi u finišu. Falio je prodor u reket, Srbija je ušla u kontra ritam, a utisak je da izabranici Svetislava Pešića nisu dovoljno koristili činjenicu da su Heleni ušli u rani bonus početkom odlučujuće četvrine.
Sa druge strane Grčka je i dalje pronalazila rešenja u napadu preko Rogavopulosa i Moraitisa, koji su večeras u potpunosti nadigrali srpsku odbranu. Ipak, i pored nešto lošije igre u finišu regularnog toka, Srbija je imala šansu za dođe do trijumfa, ali je Jaramaz promašio šut sa distance, pa je pobednik odlučen nakon produžetaka (80:80).
Dodatnih pet minuta donelo nam je izjednačenu igru obe ekipe. Davidovac, Jaramaz i Milutinov su bili jedini raspoloženi za goste, dok je na drugoj strani blistao pomenuti dvojac Helena. Na kraju, tačku na meč stavio je Rogavopulos sa tri vezane trojke. Davidovac je na šest sekundi smanjio na poen zaostatka (93:92), ali nije bilo šanse za preokret.
Milutinov je bio najefikasniji u taboru Srbije sa 24 poena, Davidovac je dodao 11, Ristić 10, dok su Rogavopulos i Moraitis predvodili listu strelaca Grčke sa 28 i 23 poena.
Grčka - Srbija 97:92
Olimpijska dvorana Ano Liosia, Atina
SRBIJA: Dangubić 6, Beslać, Davidovac 11, Jagodić Kuridža 7, Jaramaz 7, Jeremić 9, Jović 5, Milutinov 24, Radanov 7, Ristić 10, Simanić 6, Uskoković.
GRČKA: Čacidakis 4 , Čugkaz 8, Flionis 3, Gontikas 6, Kalaicakis 10, Kuzeloglu 1, Moraitis 23, Muratos 9, Papas, Rogavopulos 28, Toliopulus 3, Calmpuris
Cene karata za Super Bowl, koji se igra 8. februara, važe za druge najviše u istoriji i u proseku iznose oko 8.230 dolara po ulaznici.
Odlazak Enza Maresce iz Chelseaja izgleda kao još jedna epizoda kluba ne uspeva da stabilizuje klupu. Međutim, ovaj slučaj je ilustracija dublje promene – trener više nije centralna figura moći, već deo šire organizacione slagalice.
Za nagradni fond na ovogodišnjem Australijan openu izdvojena je najveća suma u istroiji ovog turnira, čak 77,6 miliona američkih dolara, što je 16 odsto više u odnosu na 2025. Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale ovog turnira, uvećavši zaradu od nagrada za nešto više od 870.000 dolara bruto.
Vrednost fudbalskih liga u Adria regionu najčešće se poredi kroz ukupne iznose, ali takav pristup brzo nailazi na jednostavan problem: lige nemaju isti broj klubova.
Srbija je u finalu protiv Mađarske potvrdila status vaterpolo velesile i šesti put osvojila titulu prvaka Evrope.
01.03.2025 12: 35
Selektor košarkaške reprezentacije Srbije za igrače do 19 godina, Vule Avdalović izjavio je da bi svaka medalja na predstojećem Svetskom prvenstvu bila uspeh za njegov tim.
04.02.2025 14: 47
Košarkašice Srbije mečevima protiv Severne Makedonije i Portugalije završavaju kvalifikacije za Eurobasket.
21.11.2024 11: 02
Pred mečeve sa Danskom, selektoru Svetislavu Pešiću i njegovom stafu uručene su bronane medalje sa Olimpijskih igara u Parizu.
20.10.2024 12: 07
Trofejni trener produžio ugovor sa Košarkaškim savezom Srbije.
pre 6 sati 21: 20
Košarkaši Borca iz Čačka upisali su pobedu na gostovanju u Železniku, savladavši FMP rezultatom 82:73 u meču 17. kola A grupe AdmiralBet ABA lige. Duel je bio izjednačen tokom prvog poluvremena, ali su gosti iz Čačka ključnu prednost stekli u trećoj četvrtini, kada su prelomili utakmicu u svoju korist.
01.02.2026 19: 04
Prvi čovek kluba iz Atine razočaran nakon što su poraženi od Arisa 83:80.
01.02.2026 18: 42
Nikola Jokić je ponovo osvojio priznanje za najboljeg košarkaša Srbije u izboru Košarkaškog saveza Srbije za 2025. godinu.
01.02.2026 18: 21
Košarkaški savez Srbije je tokom dana održao događaj u kom su izvučeni parovi završnice Kupa Radivoja Koarća.
Ostavite komentar