pre 15 minuta 09: 15
Marko Nikolić: Drhti mi glas dok se opraštam, ovo je najteža odluka u mojoj karijeri
Bivši trener Partizana napustio CSKA iz Moskve.
Kanada je uz SAD pokazala najviše u dosadašnjem delu Mundobasketa. Predvođeni Šejom Gildžisem-Aleksandrom, NBA asom Oklahome Tandersa, pobedili su Letoniju 101:75 (13:23, 30:19, 24:15, 34:18) i osvojili prvo mesto u Grupi "H". Obe selekcije su obezbedile prolaz u drugi krug, Kanađani su sve rivale "samleli". Libance su ostavili na "minus 55", pre topga su uzeli meru Francuzima iako im je pre start zbog povrede otkazao as Denvera Džamal Marej.
Letonci su pomalo neočekivano dobili prvu četvrtinu 23:13, pre svega jer su Kanađani za manje od pet minuta od rezultata 11:11, postigali samo dva poena i to oba sa linije bacanja!
Održavali su Letonci prednost do 15. minuta (32:20), a onda je krenula serija Kanađana, sipali su "trojke" Aleksander-Voker, Ar-Džej Beret, Gildžis-Aleksander je cepao mrežicu. Beret je atraktivno posle alej-upa u poslednjoj sekundi doneo prednost Kanadi na poluvremenu od 43:42!
As Oklahome, nastavio je da domira i pokazuje klasu, odveo je Kanadu na plus 10 pred poslednju deonicu (67:57), a pet minuta pre kraja i na "plus 20" (81:61), što je bio i kraj meča.
Gildžis-Aleksander je bio najefikasniji sa 27 poena, šest skokova i četiri asistencije, Er-Džej Beret je ubacio 22 poena, Keli Olinjik 15 uz šest skokova, Aleksander-Voker 14 koševa. Andrejs Gražulis je sa 16 koševa bio najefikasniji kod Letonaca, Kuruc je ubacio 14 uz 10 skokova, Žagars 11 poena.
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
06.09.2023 12: 38
Nemačka se plasirala u polufinale Mundobasketa posle pobede nad Letonijom 81:79 (13:16, 23:18, 26:25, 19:20).
06.09.2023 08: 07
Kanađani bi današnjom pobedom nad Slovenijom i ulaskom u polufinale Mundobasketa otvorili vrata košarkašima Srbije ka OI u Parizu.
03.09.2023 17: 32
Gotovo je! Svetski i evropski šampion eliminisan je u poslednjem kolu grupne faze Mundobasketa.
01.09.2023 17: 58
Košarkaši Brazila pobedili su Kanadu rezultatom 69:65 i tako sačuvali šanse da se plasiraju u četvrtfinale Mundobasketa.
pre 41 minut 08: 50
Meč je na programu od 20.00 časova na našem Premium 2 kanalu.
pre 1 sat 08: 00
Neverovatne scene iz Portorika, bivša NBA zvezda upala u "šorku" sa navijačima protivničkog tima!
pre 12 sati 20: 55
O budućnosti nekadašnjeg igrača Partizana, govorio je njegov dugogodišnji menadžer, Marko Jelić, koji je istakao kako je njegov klijent poželjan na tržištu.
pre 12 sati 20: 48
Košarkaški reprezentativac trijumfalno završio odiseju u klubu iz Moskve, pre selidbe u novi klub.
Ostavite komentar