Vesti iz košarke

(KRAJ) Srbija - Portoriko: Ubedljiva pobeda, ne i rutinska

28.08.2023 14:17
(KRAJ) Srbija - Portoriko: Ubedljiva pobeda, ne i rutinska Tanjug/AP Photo/Aaron Favila

Košarkaška reprezentacija Srbije je u drugom kolu grupne faze Mundobasketa nadigrala selekciju Portorika sa 94: 77(27:15, 30:12, 31:18, 19:19), ali se za to žestoko pomučila. Uprkos fantastičnom startu, drugo poluvreme nije izgledalo kako treba, te se rival "orlova" rezultatski vratio u igru.

Srbija - Portoriko 94:77 (27:15, 30:12, 31:18, 19:19)

Dvorana: Araneta Koliseum
Sudije: Johan Roso (Francuska), Leonardo Zalazar (Argentina), Karlos Peralta (Ekvador)

28.08.2023. 15:30

36. minut: Tehnička za klupu Portorika

Veliku uslugu Srbiji učinio je selektor Portorika, Nelson Kolon, kada je zbog protesta na sudijsku odluku zaradio tehničku i obezbedio protivniku dva slobodna bacanja, koja je iskoristio Aleksa Avramović.

28.08.2023. 15:24

34. minut: Nesportska Voltersa, Avramović se nije povredio

Tremont Volters je neoprezno sapleo Aleksu Avramovića koji je potom pao, ali je srećom prošao bez povrede. Trajala je par minuta pauza zbog toga, što je bilo i potrebno Srbiji da stane na noge i podigne nivo igre.

28.08.2023. 15:16

III četvrtina 75:58

Neočekivano loš period srpske reprezentacije. Portoriko je uhvatio pravi ritam, dok su "orlovi" doživeli pad koncentracije i dozvolili protivniku da drastično smanji zaostatak. Ipak, ne treba praviti preveliku dramu oko pomenutih 10 minuta, ipak nije lako ostati koncentrisan kada na poluvremenu imate +30, a pritom ste pre deset dana igrali isti meč u Beogradu.

28.08.2023. 14:57

25. minut: Kontinuitet ne pada, Portoriko bez rešenja

Svega jednu izgubljenu loptu za prvo poluvreme imala je Srbija, a na startu druog odma je usledila druga. Romero je zakucavanjem otvorio drugo poluvreme, ali je Stefan Jović ubrzo još atraktivnije uzvratio. Ipak, materijala za brigu uopšte nije bilo, jer je Pešićev tim pokazao zrelost i nastavio da igra u istom ritmu.

28.08.2023. 14:35

II četvrtina - 57:27 (poluvreme)

Fenomenalno poluvreme odigrala je selekcija Srbije. U napadu veoma razigrano, u odbrani organizovano i odgovorno. Nikola Jović i dalje predvodi sa 11 poena, a među dvocifrenima nakon 20 minuta našao se i Nikola Milutinov. Sada treba mirno odigrati treću deonicu, da bi završna četvrtina predstavljala "formalnost".

28.08.2023. 14:32

18. minut: Bogdanović se razigrao, 53:21

Dilema oko pitanja pobednika je već sada definitivno otklonjena. Kapiten srpske selekcije je pogodio za tri sa velike udaljenosti, a već u sledećem napadu je ukrao loptu i pogodio iz polaganja.

28.08.2023. 14:25

15. minut: Portoriko smo dva poena u drugoj deonici, "Orlovi" na +24

Odličnu odbranu igraju Pešićevi izabranici, a ništa manje uspeha nema ni u napadu. Na polovini druge deonice Portoriko je uspeo da postigne svega dva poena, te je Srbija sada vodi sa 41:17

28.08.2023. 14:20

11. minut: Srbija nastavila sa dobrom igrom

Avramović polovičan sa linije slobodnih bacanja na startu druge deonice. Već u narednom napadu fauliran je Gudurić, ali je bio siguran iz oba pokušaja.

28.08.2023. 14:15

I četvrtina 27:15

Odličan početak čete Svetislava Pešića! Najviše se istakao mladi Nikola Jović sa sa 11 postignutih poena, dva skoka i dve asistencije. Imali su "orlovi" +18, ali je Portoriko uspeo da smanji zaostatak i nakon prvih 10 minuta Srbija vodi sa 27:15.

28.08.2023. 14:12

7. minut: Srbija sjajna, 25:7

Srbija je odlično otvorila utakmicu, pošto je Ognjen Dobrić presekao loptu na polovini terena, a potom rutinski zakucao i doneo prve poene.

Odmah je usledila i trojka najmlađeg srpskog igrača, Nikole Jovića. Ali tu se nije zaustavio, već je odmah u narednom ponovio pogodak sa linije za tri poena.

Fanstičnu prvu četvrtinu odigrali su "Orlovi", a dominirao je mladi košarkaš Majamija.

28.08.2023. 13:55

Startna petorka

Selektor Pešić je na parket poslao petorku koju čine: Stefan Jović, Bogdan Bogdanović, Ognjen Dobrić, Nikola Jović i Nikola Milutinov

28.08.2023. 13:40

Srbija bez Petruševa

Košarkaš Fildalefije, Filip Petrušev, je u meču sa Kinom povredio zglob, zbog čega ga danas neće biti na parketu.

28.08.2023. 12:43

Pešić želi pobedu na rođendan

Selektor srpske reprezentacije, Svetislav Pešić, danas je napunio 74. godine, tako da bi eventualan trijumf bio fenomenalan poklon za rođendan iskusnom stručnjaku.

28.08.2023. 12:39

U Srbiji bilo +35 u korist "Orlova"

Pre samo 12 dana, Srbija je nadigrala Portoriko sa 110:75, tako da je jasno da je tim Svetislava Pešića definitivno kvalitetniji rival.