Vesti iz košarke

Barselona povela sa 1:0 - Real bez rešenja za agresivnu igru Katalonaca

16.06.2023 23:39
Barselona povela sa 1:0 - Real bez rešenja za agresivnu igru Katalonaca MN Press

Košarkaši Barselone su večeras u prvoj utakmici finalne serije španske ACB lige pobedili Real Madrid sa 97:88 i tako došli do prednost od 1:0 u seriji koja se igra na tri dobijena meča.

Katalonci su zasluženo slavili, a razlog tome bio je činjenica da su u drugom poluvremenu sveli protivnika na mali broj šuteva za tri poena i suočili ga sa čvrstinom za koju nije imao rešenje.

To se najbolje videlo u trećoj deonici, kada je "kraljevski klub" za čitavu četvrtinu uspeo da postigne svega 10 poena.

Deluje da je momenat odluke bila trojka Nikole Mirotića u završnici. On je za 23 minuta provedena na terenu uspeo da postigne 14 poena, upiše sedam skokova i zabeleži jednu asistenciju. Ipak, najefikasniji igrač na utakmici bio je Niko Laprovitola sa učinkom 19 - 2 - 5.

U redovima Reala najraspoloženiji bio je Serhio Rodrigez sa 16 poena, a pratili su ga Edi Tavares sa 15 i Serhio Ljulj sa 14 poena.

Druga utakmica na programu je u nedelju od 18.30 (TV Arena 1 Premium).