Vesti iz košarke

Real Madrid poveo u polufinalu ACB lige: Barselona bez šansi protiv "kraljevskog kluba"

29.05.2024 22:28
Real Madrid je slavio protiv Barselone u prvom meču polufinala plej-ofa ACB lige Profimedia

Iako su pre samo četiri dana igrali finale Evrolige, košarkaši Real Marida se vratili obavezama u plej-ofu ACB lige gde su u prvom meču polufinalne serije savladali Barselonu 97:78 (24:14, 20:22, 28:26, 25:16).

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Fakundo Kampaco sa 20 poena (10 asistencija), a pratili su ga Valter Tavareš sa 18 (15 skokova), Geršon Jabusele sa 16 i Serhio Ljulj sa 14. Sa druge strane su se istakli Nikolas Laprovitola sa 13 poena, Vili Ernangomez je ubacio 12, Džabari Parker 11 i Oskar Da Silva 10.

Domaćin je znatno bolje otvorio utakmicu, dok su gosti iz Katalonije veoma teško dolazili do poena. Nakon 10 minuta igre, izabranici Matea Ćusa su imali dvocifrenu prednost, ali je Barselona uspela da stigne do izjednačenja u drugoj deonici. Međutim, Madriđani su poluvreme zatvorili serijom 11:3 i tako imali +8 nakon 20 minuta.

Prelomni trenutak utakmice se dogodio početkom treće četvrtine kada je Real Madrid vezanim poenima otišao na maksimalnih +23. Za nešto više od tri minuta igre, domaćin je napravio seriju 17:2 i tako trasirao sebi put ka trijumfu.

Ekipa Rožera Grimau je uspela da priđe na -10 pred ulazak u poslednjeu četvrtinu, ali je u četvrtom periodu Real Madrid sa pet trojki odbio bilo kakav nalet protivnika i rutinski stigao do pobede.