Denver Nikole Jokića poveo sa 3:2 u seriji protiv Finiksa | Arena Sport
srb
najnovije
Vesti iz košarke

Denver ubedljiv protiv Finiksa: Nova sjajna partija i tripl-dabl Nikole Jokića

komentari (0)

Autor: Mateja Petković

10.05.2023 08:27
Denver ubedljiv protiv Finiksa: Nova sjajna partija i tripl-dabl Nikole Jokića Tanjug/AP Photo/David Zalubowski

Denver Nagetsi su u poveli sa 3:2 u seriji protiv Finiks Sansa pošto su ih nadigrali u petoj utakmici rezultatom 118:102 (35:24, 17:25, 39:25, 27:28).

Najbolji pojedinac ponovo je bio srpski reprezentativac, Nikola Jokić. Dvostruki MVP NBA lige, koji je možda trebalo da ponese i ovogodišnju nagradu, ušao je u istoriju pošto je stigao do desetog tripl-dabla u plej-of utakmicama. 

On je za 38 minuta provedenih na terenu uspeo da postigne 29 poena, upiše 13 skokova i zabeleži 12 asistencija, a pratili su ga Brus Braun sa 25 i Džamal Marej sa 19 postignutih poena.

Pored novog tripl-dabla, Jokić je bio u centru pažnje još u dve situacije na ovoj, odnosno neposredno pre utakmice. Najpre se srdačno pozdravio sa vlasnikom Sansa, Metom Išbijem, sa kojim je u prošlom meču imao fizički kontakt i zbog čega je mogao da zaradi suspenziju. Deluje da su njih dvojica sada zakopali ratne sekire.

Međutim, nije prošao Jokić baš skroz bez koškanja, s obzirom na to da je sada imao "obračun" sa Kevinom Durentom. Pravili su taktički plan košarkaši Finiksa, kada se srpski centar približio da čuje o čemu pričaju i Durent ga je snažno odgurnuo. Ipak, meč je nastavljen i sve se završilo bez većih problema.

Najefikasniji u redovima Sansa bili su Devin Buker sa 28 i Kevind Durent sa 24 postignuta poena, a pratio ih je Deandre Ejton sa 14.

Šesti meč u Finiksu zakazan je sa petak od 04.00 kada će Nagetsi imati šansu da izbore plasman u finale zapadne konferencije.

NBA plej-of

sreda

Boston - Filadelfija 103:115 /ukupno u seriji 2:3/
Denver - Finiks 118:102 /ukupno u seriji 2:2/

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Kina zabranjuje rođendanske proslave za sportiste

Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).