pre 13 minuta 21: 44
UEFA pravilo muči Partizan: Ilić mora da precrta jedno pojačanje
Crno-beli neće moći da registruju sva planirana pojačanja za potencijalni dvomeč sa Hetafeom.
TV Arena sport/ Screenshot
Nakon što su u novembru i decembru prošle godine vbili domaćini Svetskog prvenstva u fudbalu, Katar i njegov glavni grad Doha će 2027. godine ugostiti i najbolje svetske košarkaše, saopšteno je iz Svetske košarkaške federacije (FIBA).
Prema rečima prvog čoveka ove organizacije, Hamana Nianga, biže to jedno do najbolje organizovanih Mundobasketa ikada.
"Impersionirani smo onim što smo videli u Kataru i čestitamo im na dobijanju organizacije Svetskog prvenstvaa u košarci 2027. godine. Verujemo da će naša očekivanja biti opravdana i uvereni smo u to da nas u Dohi očekuje pravi košaraški spektakl", rekao je Niang.
Mundobasket u Kataru će imati 32 učesnika i baš kao i na nedavno održanom Svetskom prvensvu u fudbalu, navijači koji dođu u Dohu će biti u prilici da uživo posmatraju sve utakmice koje se igraju u jendom danu, budući da dvorane nisu raštrkane po raznim gradovima kako je do sada bio slučaj.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
10.09.2023 12: 43
Trojkom Mikela Bridžesa u poslednjoj sekundi regularnog toka, Amerika je izborila produžetak, ali nije imala sreće u dodatnih pet minuta...
10.09.2023 12: 00
Nemačka je upisala svih sedam pobeda na planetarnoj smotri, a Srbija šest... Jedini poraz doživela je od Italije.
10.09.2023 11: 40
Lepa uvertira pred finale Mundobasketa. Boriša Simanić može da putuje sa ekipom u Srbiju po završetku Svetskog prvenstva.
10.09.2023 11: 15
Od 14:40 počinje finale Mundobasketa između Srbije i Nemačke, a uoči ovog duela FIBA je odlučila da napravi jednu promenu, koja bi mogla da podigne veliku prašinu među košarkašima.
pre 1 sat 20: 15
Taj prijateljski meč je zakazan za 20. avgust u "Beogradskoj areni".
pre 3 sata 18: 08
Robustni centar Umar Balo nastavlja karijeru u Evropi
pre 5 sati 16: 45
Trener Toronta otkrio zašto je napustio klub sa Malog Kalemegdana.
pre 6 sati 15: 53
"Geri Bird" se seli iz NBA u Evropu
Ostavite komentar