pre 16 minuta 08: 55
Češka objavila konačan spisak za Svetsko prvenstvo: Patrik Šik na čelu kolone
Prvu utakmicu igraće protiv Južne Koreje 11. juna, prvog dana takmičenja, a zatim će odmeriti snage sa Južnoafričkom Republikom i Meksikom.
Omladinska košarkaška reprezentacija Srbije, igrači do 18 godina, plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva pošto je u osmini finala pobedila domaćina Finsku rezultatom 81:67 (21:16, 16:10, 22:24, 22:17).
Izabranici selektora Vuleta Avdalovića su bez većih problema stigli do mesta među osam najboljih evropskih selekcija. Srbiju su predvodili Aleksa Dimitrijević sa 15 poena i Andrej Kostić, Savo Drezgić i Ognjen Srzentić sa po 11 poena, Mitar Bišnjaković je dao 10. Kod Finske, Samu Adler je postigao 17, Elmeri Abi 14 poena.
Srbija će u četvrtfinalu igrati sa boljim iz duela između Belgije i Grčke.
Fudbalski i politički projekat Viktora Orbana u Mađarskoj, dug 16 godina, počinje da se raspada nakon njegovog izbornog poraza, ostavljajući iza sebe snažno državno finansiran sistem sa brojnim kontroverzama i neostvarenim ciljevima.
Fudbal se gledao ranije, gledaće se i kasnije. Medijska industrija sada samo intenzivnije monetizuje sadržaje u kojima vidi najveću vrednost.
Kada je David Beckham 2007. potpisao ugovor s LA Galaxyjem, malo ko je obraćao pažnju na jednu klauzulu zakopanu u pravnom dokumentu.
Doping je u sportu decenijama imao jasan poslovni status. Bio je reputacioni rizik, pravni problem, PR katastrofa i razlog zbog kojeg se ruše karijere, brišu rekordi i oduzimaju medalje. Sada prvi put ima i berzanski tiker. To je najvažnija promena u priči o Enhanced Gamesu.
Argentinski fudbaler odbio je neverovatan saudijski ugovor kako bi prešao u Inter Miami, međutim nakon nedavnih ugovora o plati i sponzorstvima ipak je zakoračio u status milijardera.
23.02.2024 09: 00
Košarkaška reprezentacija Srbije večeras od 20 sati protiv Finske u hali "Aleksandar Nikolić" počinje kvalifikacije za Eurobasket 2025. godine.
22.07.2023 23: 31
Košarkaška reprezentacija Srbije do 18 godina deklasirala je na startu EP i grupe "C" u Nišu vršnjake iz Češke 113:56 (39:9, 28:13, 26:17, 20:17).
pre 10 sati 23: 03
Trener Spartaka Vladimir Jovanović nije krio zadovoljstvo nakon osvajanja titule prvaka Srbije, istakavši da su njegov tim, stručni štab i kompletan klub nagrađeni za rad, veru i zajedništvo tokom cele sezone.
pre 10 sati 23: 00
Uoči plej-of duela protiv Valensije, legendarni češki košarkaš dobio je posebnu počas
pre 10 sati 22: 51
Trener FMP-a Saša Nikitović čestitao je Spartaku na osvajanju titule prvaka Srbije, istakavši da je pobednik zasluženo stigao do trofeja, ali i da njegova ekipa ima za čim da žali nakon dramatične završnice i produžetka.
pre 10 sati 22: 43
Srpska atletičarka do ove visine došla u trećeoj seriji, ali je onda odlučila da završi nastup.
Ostavite komentar