pre 1 minut 17: 33
Marku Markezu operisani stopalo i rame: Dukati bez prognoze oporavka šampiona
Španski velikan Moto GP sporta već podvrgnut duploj operaciji.
AdmiralBet ABA liga/Budućnosti VOLI/Filip Roganović
Košarkaši Partizana nalaze se na pobedu od plasmana u finale Košarkaške lige Srbije, pošto su večeras bili bolji od Mege na svom terenu u prvoj utakmici polufinalne serije. Veći deo susreta gosti su bili ravnopravan rival, ali nisu imali dovoljno gasa da u finišu iznenade klub iz Humske.
Na kraju, pobeda Partizana 82:72, koji će šansu da obezbede plasman u finale KLS imati već u ponedeljak, kada će Mega biti domaćin.
Po završetku večerašnjeg susreta u Areni, utiske je sumirao trener Partizana Željko Obradović.
"Očigledno dva različita poluvremena. Nije lako naći motivaciju posle svega što se desilo u zadnje vreme. Probali smo da podignemo moral ekipi, i da im objasnimo da je ovo neko novo takmičenje, i da jedini način jeste da se zaboravi ono što je do sada bilo. To je uvek tako, i kada dobiješ, i kada izgubiš. Probali smo da radimo, sve probleme koje sam rekao da imamo, čak i povređeni igrači... Smit je preskočio jedan trening, jer ga je bolela noga, pa smo i danas vodili računa o tome", počeo je Obradović.
Dotakao se i nezgodnog termina polufinala u periodu kada je na programu fajnal-for Evrolige.
"Ono što sam ja pričao pre mnogo godina, jeste da smo igrali utakmicu u danu kada se igra Fajnal for. Želeo bih da se zahvalim svim ljudima koji su došli, ali ja sam pre mnogo godina rekao da košarka u Evropi treba da stane kada se igra Fajnal for. I, nije ništa novo što sam to rekao i danas. Uz sve, ljudima niz KLS nije lako da naprave kalendar, ali lično mislim da je moglo da se nađe rešenje, da se igra ili sutra, ili neki drugi dan, samo da se ne igra danas kada se igra fajnal for. Ponavljam, ne ove, to je bilo moje mišljenje i kada sam radio u drugim zemljama, i uvek sam govori oda prvenstvo treba da stane kad je fajnal for, i da je to praznik košarke u Evropi, i da svi treba da pogledaju šta se tamo dešava".
Zatim se vratio na utakmicu...
"Što se tiče utakmice, dva različita poluvremena, protiv mlade ekipe mege, koja je igrala sa velikom željom i entuzijazmom, i biće potrebno da se spremimo za drugu utakmicu, da probamo da odigramo bolje nego večeras", zaključio je trener Partizana.
FIFA je pre nego što su ulaznice ove godine puštene u prodaju dobila 500 miliona zahteva za karte, u poređenju sa manje od 50 miliona za Svetska prvenstva 2018. i 2022. godine.
Kada je Nikola Jokić u junu 2023. podigao treći MVP trofej, američki komentatori masovno su počeli pisati o "europeizaciji NBA-a".
Italija je dobila ono što joj u ovom trenutku najviše treba - priču koja makar na trenutak liči na izlaz.
Afera u Hrvatskom skijaškom savezu otvorila je nelagodno pitanje koje je mnogo veće od jednog saveza, jednog sporta i jedne istrage.
Prema poslednjim finansijskim izveštajima, Hearts ima prihod od 24,4 miliona funti, dok Rangers ima 83,5 miliona, a Celtic 143,4 miliona funti.
02.06.2024 17: 29
Košarkaši Crvene zvezde dočekaće u ponedeljak od 20 časova u dvorani "Aleksandar Nikolić" ekipu Partizana u prvoj utakmici finala plej-ofa Superlige Srbije.
30.05.2024 20: 41
"Sutra će da se pregleda pa ćemo da vidimo da li je sposoban", istakao je Željko Obradović.
30.05.2024 20: 25
"Zadovoljan sam zbog plasmana u finale", jasno je prokomentarisao trener crno-belih.
27.05.2024 22: 40
Trener Partizana Željko Obradović bio je vidno nezadovoljan na konferenciji za medije posle poraza od Mege.
YouTube
pre 24min
YouTube
pre 26min
YouTube
pre 30min
pre 17 minuta 17: 17
Pratite uživo revanš meč četvrtfinala regionalnog takmičenja.
pre 34 minuta 17: 00
Srpski stručnjak i košarkaši grčkog AEK-a propustili sjajnu priliku da uzmu evropski trofej.
pre 3 sata 13: 57
Može da napusti Mali Kalemegdan, ali...
pre 3 sata 13: 45
Sedmostruki evropski šampion možda dosegne ostvarenje kluba iz Humske.
Ostavite komentar