Evroliga

(KRAJ) Crvena zvezda - Valensija: Dobrić i Petrušev presudili španskom timu

29.03.2023 20:54
(KRAJ) Crvena zvezda - Valensija: Dobrić i Petrušev presudili španskom timu MN Press

Košarkaši Crvene zvezde su u dvorani "Aleksandar Nikolić" savladali Valensiju sa 92:73 (20:21, 26:20, 23:21, 23:11) u okviru 31. kola Evrolige, te na taj način zadržali šansu za ulazak u Top 8.

Crvena zvezda Meridianbet - Valensija 92:73 (20:21, 26:20, 23:21, 23:11)

Dvorana: "Aleksandar Nikolić"

Sudije: Medi Difala, Pjotr Pastusjak, Sefi Šemeš.

Crvena zvezda: Holand, Vildoza, Lazarević, Kampaco, Mitrović, Martin, Dobrić, Ivanović, Marković, Kuzmić, Petrušev, Bentil

Valensija: Harper, Klaver, Puerto, Pradilja, Veb, Lopez Arostegi, Dzons, Radebo, Evans, Dubljević, Hermanson, Rivero

Izabranicima Duška Ivanovića čak ni sve četiri pobede do kraja ne garantuju ulazak u top 8, jer će im biti potrebno da se poklope i ostali rezultati. Ipak, jasno je da prava na kiks prosto nemaju:

"Mi se nadamo da možemo da pobedimo Valensiju. Pokušaćemo da neutrališemo ono što Valensija najbolje igra, a to je tranzicija i to je šuterski tim. Naše zdravstveno stanje je bolje, manje-više svi igrači su se oporavili, neki su iscrpljeni, neki još imaju posledice, neki ne. Videćemo ko će igrati", rekao je Ivanović.

U prvom ovosezonskom meču ovih timova, Zvezda je u Valensiji slavila sa 77:75, te bi eventualna pobeda večeras donela i bolji međusobni skor.

(UŽIVO) Crvena zvezda - Valensija

29.03.2023. 20:51

40. minut: Aplauzi za Kampaca

Nikola Ivanović se vratio u igru, a Argentinac je napustio teren, što je Duško Ivanović odlučio da uradi kako bi ga odmorio. Po izlasku iz igre Kampaco je dobio gromoglasan aplauz.

29.03.2023. 20:45

38. minut: Nova trojka Dobrića, pa koraci Harpera

Fakundo Kampaco je ipisao novu asistenciju, a Ognjen Dobrić pogodio za 83:71. Ono što je još više obradovalo Duška Ivanovića su koraci svirani Valensiji u narednom napadu.

29.03.2023. 20:35

35. minut: Trojka Holanda za +12

Nova sjajna asistencija Fakunda Kampaca prethodila je pogotku za tri poena Džona Holanda, nakon kog Zvezda vodi sa 76:64.

29.03.2023. 20:30

32. minut: Bentil pogađa uz faul

Bendžamin Bentil je nakon nepuna dva minuta u završnoj deonici došao do svog desetog poena, kada je pogodio uz faul, ali je neposredno nakon toga promašio slobodno bacanje.

29.03.2023. 20:25

Kraj treće četvrtine (69:62)

Odlična igra crveno-belih u trećoj četvrtini omogućila im je da u završnu deonicu uđu sa sedam poena prednosti. Pretposlednjih deset minuta utakmica prošlo je u znaku Luke Mitrovića, koji je uz standardno dobre Fakunda Kampaca i Luku Vildozu, predvodio svoj tim.

29.03.2023. 20:17

28. minut: Prva trojka Kampaca

Argentinski plejmejker igra maestralnu utakmicu, te je upisao i prvi pogodak sa linije za tri poena i postavio rezultat na 65:57.

29.03.2023. 20:16

27. minut: Fantastična akcija Crvene zvezde

Crveno-beli su odigrali veoma atraktivan i tečan napad, koji je krunisan poenima Ognjena Dobrića. Luka Mitrović je dodao do Fakunda Kampaca, a ovaj vratio svom centru, te je lopta na kraju završila kod Dobrića, koji je bez problema poentirao za 62:53.

29.03.2023. 20:08

24. minut: Petrušev za prvu dvocifrenu prednost

Crvena zvezda nakon nešto više od 23 minuta igre ima prednost od +10, pošto je Filip Petrušev bio precizan sa poludistance za 53:43.

23. minut: Vildoza 3/3 sa linije za tri poena

Luka Vildoza ima odličnu šutersku partiju, pa je po isteku drugog minuta i treći put pogodio trojku i postavio rezultat na 51:43.

29.03.2023. 20:05

21. minut: Nova "magija" Kampaca i poeni za Mitrovića

Fakundo Kampaco je na startu drugog poluvremena ponovo upisao maestralnu asistenciju, a lakši deo posla ostao je Luki Mitroviću koji je pogodio za 48:43.

29.03.2023. 19:48

Poluvreme (46:41)

Košarkaši Crvene zvezde su bili za nijansu bolji od Valensije, pa tako na poluvreme otišla sa 5 poena prednosti. Najbolji u drugoj četvrtini bio je Bendžamin Bentil, koji je svih šest poena postigao upravo u drugoj deonici, a uz njega se najviše istakao Fakundo Kampaco, sjajnim solo prodorima i asistencijama.

20. minut: Ponovo Bentil!

Odličan i u skoku, i na polaganju, ali i sa distance! Bendžamin Bentil je postigao svoj šesti poen u drugoj četvrtini za 46:41.

29.03.2023. 19:41

18. minut: Fantastična asistencija Kampaca

Sjajnu akciju odigrala je Zvezda! Fakundo Kampaco je ponovo bio u solo prodoru, nakon kog je veoma atriktvno uposlio Hasana Martina, koji je efektivno zakucao za 41:36.

29.03.2023. 19:36

16. minut: Vildoza trojkom raspalio dvoranu

Luka Vildoza je po isteku petog minuta u drugoj četvrtini postigao drugu trojku na meču postavio rezultat na 36:33.

29.03.2023. 19:27

15. minut: Jako bitan ofanzivni skok Bentila

Današnji slavljevnik, Bendžamin Bentil je bio odličan pod košem, kada je pokupio skok nakon promašaja Nikole Ivanovića i podigao publiku na noge.

29.03.2023. 19:25

13. minut: Ivanović sa poludistance

Crvena zvezda je uspela da vrati prednost pogotkom Nikole Ivanovića i sada vodi sa 26:24.

29.03.2023. 19:22

Kraj prve četvrtine (20:21)

Veoma izjednačeno je bilo u uvodnih 10 minuta, ali je ipak gostujući tim u poslednjim sekundama stigao do prednosti, ujedno i prve na meču. Ipak, ima još mnogo da se igra, a igrači Crvene zvezde izgledaju vrlo motivisano i spremno da daju sve od sebe. Najbolji pojedinac u prvoj četvrtini bio je Filip Petrušev sa šest postignutih poena.

29.03.2023. 19:20

10. minut: Prvo vođstvo Valensije

Havijer Lopez-Arostegui je u poslednjim momentima prve četvrtine pogodio od tablu iz jako teške pozicije i doneo svom timu prvu prednost na utakmici.

29.03.2023. 19:16

8. minut: Promašaj Dubljevića i kontra Zvezde

Sjajan kontranapad poveo je Fakundo Kampaco, te je pod košem proigrao Ognjena Dobrića, koji je upisao svoje prve poene na meču.

29.03.2023. 19:11

5. minut: Trojka Vildoze, pa solo akcija Kampaca

Ubrzo nakon izjednačenja Valensije, crveno-beli su zahvaljujući svojim Argentincima ponovo stekli prednost od pet poena razlike. Luka Vildoza je najpre pogodio za tri poena, da bi Fakundo Kampaco u narednoj akciji fantastičnim solo prodorom pogodio za 12:7.

29.03.2023. 19:10

4. minut: Prvo izjednačenje

Košarkaši Valensije su uspeli da nadoknade zaostatak, pošto je Klaver u poslednjim sekundama napada pogodio za tri poena i postavio rezultat na 7:7.

29.03.2023. 19:04

2. minut: Dobar početak Zvezde

Izabranici Duška Ivanovića su dobro otvorili meč i nakon nepunih dva minuta igre imaju prednost od 5:2.

29.03.2023. 18:43

Sastavi

29.03.2023. 18:30

Zvezda bez Nedovića

Duško Ivanović na raspolaganju neće imati jednog od najboljih igrača, Nemanju Nedovića. Njega nema u protokolu za utakmicu, a kako je meč prošlog kola AdmiralBet ABA lige sa Mornarom odložen zbog zdravstvenih problema u sastavu, pretpostavlja se da je upravo Nedović jedan od košarkaša zbog kojih je utakmica pomerena.

29.03.2023. 18:10

Kampaco ulazi u "klub 1000"

Argentinski košarkaš, Fakundo Kampaco, ima priliku da na ovom meču postane jedan od košarkaša koji je zabeležio četvorocifren broj poena u Evroli. Potrebna su mu samo dva da bi do toga došao, što znači da će skoro izvesno u tome uspeti večeras.