pre 2 minuta 18: 59
(UŽIVO) Mađarska - Srbija (30:28): Triler u Mađarskoj!
Rukometna selekcija Srbije danas u Vespremu (17.30, TV Arena sport 6) brani dva gola prednosti iz Niša (31:29) u revanšu baraža za odlazak na Svetsko prvenstvo.
MN Press
Crvena zvezda dobila je očekivano polufinalni duel Kupa Radivoja Koraća protiv ekipe Čačak 94, ali i talentovanog Andreja Kostića. Na duže staze jer ima svega 17 godina a već iskazuje veliki potencijal.
Sedamnaestogodišnji igrač je odigrao kao mator, opravdao poverenje trenera Janisa Sferopulosa, saigrača i publike na utakmici u niškom Čairu. Odnosno, pokazao da je zaslužio debi u seniorskoj konkurenciji.
"Divno je biti i u autobusu sa prvim timom, a kamoli igrati sa takvim igračima. Presrećan sam zbog dobijene šanse, večeras mi je ispunjen san", rekao je mladi košarkaš izveštaču TV Arena sport sa lica mesta.
Mladi igrač ima privilegiju da stasava uz košarkaške veličine, poput nekadašnjeg kapitena reprezentacije Srbije, velike internacionalne i klupske karijere, Miloša Teodosića.
"Puno mi znači njegovo prisustvo, kao i drugih starijih i odličnih igrača. Ne mogu opisati koliko sam srećan zbog toga što mogu da učim od njih. Volim da se ugledam na starije".
Navijači Crvene zvezde aplauzima su pozdravili poteze Kostića, što mu je dalo posebnu snagu i inspiraciju.
"Mnogo mi je značilo kada sam ih čuo. Hvala im na tome".
Sledi drugo polufinale, a Kostić nema dilemu oko toga ko ga bi voleo u meču za titulu.
"Partizan, naravno", kratko i jasno je poručio talentovani Kostić, novo potencijalno kadrovsko rešenje na poziciji beka, ali i po potrebi krila.
Postoji trenutak koji mnogi iskusni sportski novinari prepoznaju na prvu. Sednete uz nekoga od pedeset ili više godina, gledate utakmicu na kablovskoj televiziji, i negde između prvog i drugog poluvremena na ekranu se pojavi grafikon.
Baražni meč za plasman u Premijer ligu poznat je kao najprofitabilniji meč u ovom sportu. Ove godine, jedan od timova je možda već izgubio svoju šansu i pre nego što se lopta zakotrlja.
Teško je odvojiti sport od politike, a FIFA je odavno odustala od svakog pokušaja da to učini.
Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).
FIFA je pre nego što su ulaznice ove godine puštene u prodaju dobila 500 miliona zahteva za karte, u poređenju sa manje od 50 miliona za Svetska prvenstva 2018. i 2022. godine.
21.02.2026 22: 30
Najkorisniji igrač završnice Mozzart Kupa Radivoja Korać
21.02.2026 22: 18
Ubedljiva Zvezda odbranila je titulu po peti put u nizu, ovog puta protiv Mege koja nije imala šta da pruži na ovoj partiji!
21.02.2026 10: 20
Za Megu ovo je šesto finale u istoriji, dok Crvena zvezda je rekorder sa 11. titula Kupa Radivoja Koraća u modernoj istoriji. Današnji susret biće prilika i da crveno-beli dođu do šestog uzastopnog trofeja u ovom takmičenju.
20.02.2026 21: 32
Crveno-beli su od dosadašnjh devet, čak šest puta podigli trofej "žućkove levice".
pre 1 sat 17: 36
Arbitar Kardum Luka je ocenjen ocenom ispod proseka od strane instruktora suđenja.
pre 2 sata 16: 45
Koškarkaši Partizana u ponedeljak od 20.00 časova (Arena 1 Premium) u "Areni Beograd" dočekuje Crvenu zvezdu u prvom meču polufinalne serije AdmiralBet ABA lige koja se igra na dve pobede.
pre 3 sata 15: 40
Partizan u ponedeljak u 20 časova u Areni dočekuje Crvenu zvezdu u prvom meču polufinalne serije ABA lige koja se igra na dve pobede.
pre 5 sati 13: 55
Pre Barselone, uspehe je beležio i u Panatinaikos, sa kojim je dominirao u Grčkoj i potvrdio status jednog od najcenjenijih evropskih trenera svoje generacije.
Ostavite komentar