Nedeljna popodnevna dremka "kralja": Real poražen od Mursije

14.01.2024 14:26
Košarkaši Real Madrida Guliver/David Damnjanovic/DeFodi Images
Košarkaši Real Madrida

Real Madrid ove sezone igra najbolju košarku u Evropi, a samim tim je neprikosnoven i u ACB ligi. Ipak, nađe se neko i da šampionu Starog kontinenta očita lekciju.

U nedelju je to bila ekipa Mursije, koja je kao domaćin uspela da pobedi Real i da mu nanese drugi poraz u domaćem šampionatu – 73:61 (19:16, 17:10, 16:25, 21:10).

"Kraljevski klub" je pre gostovanja Mursiji imao 16 pobeda i jedan neuspeh i bio je ispred Unikahe i Barselone.

Mursija je od početka nedeljnog matinea bila bolji rival, a gostima iz Madrida pripala je samo treće četvrtina, kada su i uspeli da uhvate rezultatski priključak posle minusa od deset poena na poluvremenu. Ali, umesto preokreta, košarkaši Mursije uspeli su da se trgnu i da poslednju deonicu odigraju skoro pa savršeno, dozvolivši protivniku tek deset poena. Zanimljivo je i to da je Real u dve četvrtine uspeo da postigne po 10 poena, a samo je u trećoj išao preko 20.

Kanađanin Dilan Enis bio je najbolji košarkaš na meču sa 18 poena, tri skoka i četiri asistencije, dok je u poraženom timu Fakundo Kampaco ubacio 15.