pre 44 sekunde 14: 20
Zvezda se ponovo seli: Igokeu dočekuju u "Hali sportova"
Zbog zauzetosti "Beogradske arene i "Pionira", crveno-beli će meč AdmiralBet ABA lige igrati na Novom Beogradu.
Košarkaši Crvene zvezde uveliko treniraju i igraju pripremne mečeve, jureći idealan tim i formu za sezonu 2023/2024, ali Dejan Davidovac nije mogao od početka da bude s njima. Iz najlepših mogućih razloga, jer je sa reprezentacijom Srbije igrao Svetsko prvenstvo, odnosno učestovao u osvajanju drugog mesta i kvalifikovanju za Olimpijske igre sledećeg leta.
Po povratku u Beograd jedan od "srebrnih orlova" iz čete selektora Svetislava Pešića otišao je na kraći i više nego zasluženi odmor, da bi danas sa ostatkom tima crveno-belih otputovao na međunarodni turnir na Kipru.
"Za početak, odmorio sam. Bilo je super, veliko iskustvo, drago mi je što smo uradili to što smo uradili. Mislim da smo napravili veliki rezultat i da ćemo tek kada prođe vreme postati svesni toga. Sada se okrećem obavezama u klubu. Možda jeste teško priključiti se jer su momci odmakli sa pripremama, ali ja ću dati sve od sebe i znam da će mi i oni pomoći da se uklopim što pre", rekao je krilni centar i krilo kluba sa Malog Kalemegdana.
Ovog leta ozbiljno pojačana Crvena zvezda je pre nekoliko dana poražena od Bajerna u finalu Magent kupa u Minhenu, a na mediteranskom ostrvu igraće sa Makabijem iz Tel Aviva i Žalgirisom. Osim Davidovca za ove duele konkuriše i Majk Tobi, pošto se reprezentativac Slovenije resetovao posle Mundobasketa sa svojom selekcijom, a "novajlija" na terenu biće i oporavljeni Stefan Lazarević.
U isto vreme, u Beogradu su otali plejmejker Miloš Teodosić i Šabaz Nejpir, takođe zadužen za organizovanje igre u nastupajućoj sezoni, obojica zbog problema sa povredama.
Crvena zvezda će prvi meč odigrati sutra protiv Makabi Tel Aviva od 18.00, dok će protiv Žalgirisa na parket dan kasnije od 15.45.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
Tokom kratkog perioda Zimskih olimpijskih igara, vodeći brendovi ubrzano nastoje da ubede rekreativne skijaše kako im je, baš kao i njihovim idolima, potrebna najsavremenija oprema da bi uspeli na stazama.
U petak počinju Zimske olimpijske igre (ZOI) Milano‑Kortina 2026, na kojima će Srbija, kao zemlja koja nije velesila u zimskim sportovima ali joj je bitno da učestvuje, imati tri predstavnika.
Cene karata za Super Bowl, koji se igra 8. februara, važe za druge najviše u istoriji i u proseku iznose oko 8.230 dolara po ulaznici.
21.09.2025 21: 28
Iako su pružili dobru igru, košarkaši Crvene zvezde nisu uspeli da izađu na kraj sa Olimpijakosom koji je slavio na meču prijateljskog turnira rezultatom 86:83
18.09.2025 20: 15
Košarkaši Crvene zvezde su nakon povratka sa Kipra nekoliko dana trenirali u Beogradu, a sada su se ponovo uputili ka jugu gde će igrati turnir na Kritu.
29.08.2025 16: 59
Košarkaš Zvezde na svu sreću prošao je bez ozbiljnijih povreda.
23.04.2025 14: 25
Košarkaš Crvene zvezde povredio se u Minhenu protiv Bajerna u Evroligi.
YouTube
pre 45min
YouTube
pre 59min
pre 47 sekundi 14: 20
Zbog zauzetosti "Beogradske arene i "Pionira", crveno-beli će meč AdmiralBet ABA lige igrati na Novom Beogradu.
pre 1 sat 12: 40
Navodno, crno-beli su izrazili želju da angažuju hravstkog košarkaš, ali prednost imaju Barselona i Panatinaikos.
pre 6 sati 08: 00
Košarkaš Oklahome obeležio meč svog tima u Dži ligi, gde posle lečenja od teške bolesti, namešta ruku za NBA mečeva Tandera.
pre 16 sati 22: 15
U obrazloženju ističe njegov napredak i zrelost u ranoj fazi karijere.
Ostavite komentar