Nikola Jokić Gilbert Arenas NBA liga | Arena Sport
srb
najnovije
Vesti iz košarke

Nikola Jokić može da osvoji titulu, ali nikog neće biti briga: Oštre reči bivšeg NBA košarkaša

komentari (0)

Izvor: Tanjug

25.05.2023 10:21
Nikola Jokić može da osvoji titulu, ali nikog neće biti briga: Oštre reči bivšeg NBA košarkaša Tanjug/AP Photo/Matt York

Nekadašnji američki košarkaš Gilbert Arenas izjavio je da igrač Denvera Nikola Jokić nema dovoljno harizme i dodao da srpski reprezentativac neće da postane superzvezda, prenose američki mediji.

Jokić je prethodne dve sezone bio proglašen za najkorisnijeg igrača (MVP) regularnog dela sezone u NBA ligi. Srpski košarkaš je sa Denverom ove sezone izborio finale plej-ofa NBA lige. Denver će u finalu NBA lige igrati sa boljim iz duela između Majamija i Bostona.

Majami vodi 3:1 u finalu Istočne konferencije NBA lige, a naredni meč je na programu u Bostonu.

"Jokić može da osvoji ovu ligu, ali to nikoga neće da bude briga. Budimo iskreni. Žao mi je, ali Jokić neće da ode sa mesta gde je trenutno, odnosno neće da postane superzvezda. Ne radi ništa što deca žele da vide. To su igrači, gleda se njihova ličnost. Jokić je sjajan, ali nije atraktivan", rekao je Arenas u podkastu kod Džej Džej Redika.
 

 

 

Arenas je Denver i Jokića uporedio sa ekipom San Antonija i Timom Dankanom tvrdeći da je navijačima bilo dosadno da gledaju kako Sparsi osvajaju šampionske titule. Dankan je sa Sparsima osvojio pet titula od 1999. do 2014. godine.

Arenas (41) je u karijeri igrao za Golden Stejt, Vašington, Orlando, Memfis i Šangaj, a tri puta je igrao na "Ol star" meču NBA lige.

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Šta Srbija zapravo gleda

Ponuda sadržaja danas je praktično nepregledna. Striming platforme, društvene mreže i podkasti dostupni su na svakom uređaju i u svakom trenutku. Pa ipak, navike gledalaca u Srbiji pokazuju da televizija i dalje ima važno mesto, posebno u večernjim satima, kada se kraj dana za mnoge i dalje vezuje za TV ekran.

FMP u gostima bolji od Mege: Zaigrao Nikola Đurišić

ABA liga

pre 11 sati 14: 55

FMP u gostima bolji od Mege: Zaigrao Nikola Đurišić

Košarkaši FMP-a pobedili su kao gosti Megu rezultatom 84:79 u meču šestog kola plej-auta ABA lige. Mega sad ima skor 9-13, a FMP uz utakmicu manje 9-12. Lazar Stefanović i Filip Barna su predvodili FMP ka pobedi sa po 21 poenom, a 20 je dao Džošua Skot.