
pre 4 sata 23: 00
Šef Ferarija potvrdio ono što svi iščekuju: Vratiće se stari Luis Hamilton
Nije ovo sezona kakva se očekivala od Luisa Hamiltona, ali ništa još nije gotovo.
Trener košarkaša Fenerbahčea Dimitris Itudis izjavio je nakon utakmice sa Olimipijakosom da će njegov tim nastaviti da se bori u seriji sa grčkom ekipom.
Košarkaši Fenerbahčea su kao gosti pobedili Olimpijakos 82:78 u drugom meču četvrtfinalne serije plej-ofa Evrolige i tako stigli do izjednačenja na 1:1 pred dva meča u kojima će biti domaćini.
"Bili smo fantastični na skoku i čestitam svojim igračima na pobedi. Biće ovo duga serija jer igramo protiv sjajnog tima, ne prepuštaju nam mnogo prilika. Našli smo snagu da ostanemo mirni posle nervoznog starta", istakao je trener turskog tima.
Dodaje da se njegova ekipa borila, najviše u skoku.
"Stvarali smo sebi prilike za dobre šuteve. Karsen je kročio na teren i napravio ogromnu razliku. Gudurić je u nastavku preuzeo odgovornost. Nik Kalates je vodio našu igru od početka do kraja. Najdžel Hejz-Dejvis je bio odličan. Čitav tim je dao svoj doprinos. Mi smo novi tim, imamo devetoricu novih igrača u odnosu na prethodnu sezoni. Želimo da naučimo kako da igramo ovakve mečeve. Stučni štab je takođe nov. Nastavljamo da se borimo", zaključio je Itudis.
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
28.03.2025 14: 00
Nekadašnji kapiten Srbije večeras će ući u istoriju kluba iz Istanbula jer će odigrati 100. utakmicu za Fener u duelu sa Bodrumom.
28.03.2025 12: 43
Lion je pobeđivao protiv Strazbura u poslednja tri okršaja, a od februara 2000. godine na ovom stadionu su „lavovi“ izgubili samo dva puta.
28.03.2025 12: 05
FSRZS će biti i prvi region pod kapom FSS koji će imati novo telo sastavljeno od bivših asova koje ovaj region podario srpskom, ali i evropskom i svetskom fudbalu.
28.03.2025 10: 10
U slučaju da UEFA kazni fudbalere Reala, šampion Evrope bio bi izuzetno oslabljen bar u jednoj utakmici četvrtfinala, protiv Arsenala.
pre 5 sati 22: 40
"Kneževi" žele da osvoje elitno evropsko takmičenje, a to je potrvdio i Nikola Mirotić na konferenciji za medije pred početak nove sezone.
pre 5 sati 22: 20
Biće to prilika da se srpski reprezentativac istakne u novoj, liderskoj, ulozi - o čemu je i pričao na medija danu kluba sa Malog Kalemegdana.
pre 5 sati 21: 58
Mnogi su dali svoje mišljenje kako će na kraju izgledati tabela najjačeg evropskog takmičenja, a među njima je i Vejd Boldvin.
pre 5 sati 21: 49
Srpskog plejmjekera čekaju klupske obaveze u Hapoel Tel Avivu, a nekoliko slobodnih dana je iskoristio kako bi gostovao u podkastu Evrolige.
Ostavite komentar