pre 11 minuta 18: 55
Albert Rijera pred duel sa Viktorijom: Želim napadačku Zvezdu, za nas je još 0:0
Utakmica se igra u četvrtak od 19.00 časova.
Kendrik Nan, bivši košarkaš Majamija, Lejkersa i Vašingtona do kraja sezone igraće u Panatinaikosu. "Zeleni" su u ponedeljak uveče pobedili Olimpijakos prvi put u sezoni 66:54 posle dva poraza i prekinuli seriju neuspeha u Dvorani mira i prijateljstva od devet mečeva.
Prvi čovek kluba Dimitris Janakopulos istakao je na društvenim mrežama da je dogovoren transfer bivšeg igrača Majami Hita, Los Anđeles Lejkersa i Vašington Vizardsa, što je uslišenje zahteva trenera Atamana za još dva pojačanja.
"Nan je od danas član Panatinaikosa", rekao je između ostalog Janakopulos u objavi na društvenim mrežama.
Ovaj 28-godišnji bek je NBA karijeru počeo 2019. godine, kada ga je Majami uzeo kao nedraftovanog igrača. Izuzetno dobro se pokazao u prvoj sezoni, pa je bio uvršten i u idealnu petorku rukija, a bio je i drugi u glasanju za najboljeg novajliju godine.
Zadržao se dve sezone na Floridi, jer mu Majami posle druge nije ponudio ugovor, pa su ga uzeli Lejkersi na dve godine za 10.000.000 dolara. Ipak, usledile su brojne povrede, zbog kojih nije upisao nijedan nastup u sezoni 2021/22. Naredne je odigrao 39 utakmica, ali sa daleko slabijim brojkama nego u Majamiju, pa je u januaru trejdovan u Vašington za Ruija Hačimuru.
Kao košarkaš Vizardsa ubeležio je 31 nastup, postizao 7,5 poena po utakmici i minulog leta postao slobodan igrač.
Samo nekoliko meseci pre prelaska u Lakerse, firma u vlasništvu LeBrona Jamesa uzela je kredit od gotovo 300 miliona dolara od dve životne osiguravajuće kompanije.
Romanov slučaj je zanimljiv i izvan sveta sporta. On pokazuje kako funkcioniše ekonomija pažnje, u kojoj novinari postaju preduzetnici a publika tržište. Reputacija postaje ključna poslovna prednost, a nju italijanski novinar, sada kreator sadržaja, sve više gubi.
Finansijski detalji nisu poznati, ali sva tri ugovora imaju gotovo istu strukturu: Gemini dobija ekskluzivan status u kategoriji veštačke inteligencije, dok Pixel postaje zvanični partner za mobilne telefone.
Kompanija će na Churchill Brothers Sports Club iz Goe preneti licencu Jamshedpur FC-a za učešće u indijskoj Superligi, zajedno sa ugovorima 12 igrača i dvojice trenera, saopštio je Tata Steel u petak.
Oko 26 odsto investitora iz generacije Z, rođenih između 1997. i 2007. godine, navelo je da sportsko klađenje posmatra kao nameran i trajan deo svojih finansijskih planova.
08.07.2026 16: 02
Utisak ovog evroligaškog leta je da su grčki timovi finansijski nezaustavljivi. Jednostavno, uslove kakve postavljaju na tržištu mali broj klubova uspeva da isprati, te deluje da ćemo naredne sezone gledati dva atinska "drim tima" kako pokušavaju da se dokopaju evropskog trona.
15.06.2026 02: 23
Gde ima dima, ima i vatre.
13.06.2026 19: 16
Košarkaši Olimpijakosa novi su šampioni Grčke. Tim iz Pireja savladao je Panatinaikos u majstorici rezultatom 89:85 i sa 3:2 u finalnoj seriji stigao do 16. titule državnog prvaka, čime je zaokružio sezonu iz snova u kojoj je prethodno osvojio i Evroligu.
21.05.2026 16: 55
Obezbeđenim potpisom Armonija Bruksa (koji zasad samo nije ozvaničen od strane kluba), Partizan je praktično osigurao mesto bek-šutera za narednu takmičarsku godinu
pre 1 sat 17: 07
Izraelski klub jasno poručio da će učiniti sve da se takmiči u najelitnijem evropskom takmičenju
pre 4 sata 14: 31
Selektor Turske govorio pred nastavak kvalifikacija za Mundobasket...
pre 23 sata 19: 33
"Dobro došao u porodicu."
25.08.2026 17: 00
Jonas Valančijunas je kapiten reprezentacije Litvanije. I pored toga, on odbija da nastupa za nacionalni tim, koji će bez njega morati da vodi bitku za plasman na Mundobasket.
Ostavite komentar