ABA liga

(KRAJ) Partizan - Crvena zvezda 96:85: Crno-beli šampioni AdmiraBet ABA lige

22.06.2023 22:01
(KRAJ) Partizan - Crvena zvezda 96:85: Crno-beli šampioni AdmiraBet ABA lige MN Press

AdmiralBet ABA liga večeras će dobiti šampiona. Košarkši Partizana Mozzart bet i Crvene zvezde Meridianbet od 20.00 časova (TV Arena Premium 1) igraju peti meč finalne serije i samo jedan tim će podići pehar i prigrliti trofej Regionalnog prvaka u košarci.

Dosadašnji mečevi imali su svoju dinamiku, kvalitet, uzbuđenja. Crno-beli su odbranili svoj teren, poveli su 2:0, crveno-beli su potvrdili da u hali "Aleksandar Nikolić" malo ko može da ih nadvlada, pa su izjednačili na 2:2.

Sve što su dve ekipe prošle tokom sezone, staje u ovih 40 minuta u "Štark Areni". Planule su sve ulaznice, crno-beli će imati veliku podršku u težnji da posle 10 godina vrate primat u regionu. Na ruku im ide možda i tradicija da domaćin pete utakmice u dosadašnje tri majstorice nikad nije izgubio. Liga je odlučila da sude Slovenac Saša Pukl i Damir Javor i Tomislav Hordov iz Hrvatske.

ABA finale Zvezda - Partizan 68:56

A, taj domaćin je večeras gost - Crvena zvezda. Do sada nisu gubili u majstoricama, ali su ih igrali na svom parketu. Dva najveća kluba na ovim prostorima su i izjednačeni po broju titula u Regionalnoj ligi. Partizan je bio šampion šest puta (2006/07, 07/08, 08/09, 09/10, 10/11, 12/13), a taj skor je izjednačila Crvena zvezda dominacijom u poslednjih osam godina (2014/15, 15/16, 16/17, 18/19, 20/21, 21/22).

Srbija i Beograd su ove sezone bili istaknuti na košarkaškoj mapi Evrope. Partizan i Crvena zvezda su sjajno reprezentovali našu zemlju u Evroligi, crno-beli su spletnom nesrećnih okolnosti ostali bez Fajnal fora Evrolige, a crveno-beli bez Top osam. Pričalo se o veličinama stručnjaka Željka Obradovića, najtrofejnijeg evropskog trenera, autoritetu Duška Ivanovića, potezima Pantera, Ledeja, Lesora, Kampaca, Vildoze, Nedovića...

Večeras se stavlja tačka na izuzetno napornu sezonu, AdmiralBet ABA liga dobija šampiona.

Partizan - Crvena zvezda 96:85 (30:18, 24:16, 21:34, 21:17)

Beogradska arena
Sudije: Saša Pukl, Damir Javor, Tomislav Hordov.

PARTIZAN MOZZART BET: Vukčević, Ledej 15, Avramović, Koprivica, Panter 32, Smailagić 8, Egzum 10, Naneli 12, Lesor 10, Trifunović 5, Anđušić, Madar 4.

CRVENA ZVEZDA MERIDIANBET: Holand, Vildoza 6, Lazarević, Kampaco 10, Mitrović 8, Lazić, Martin 9, Dobrić 18, Nedović 12, Marković, Petrušev 7, Bentil 15.

(UŽIVO) Crvena zvezda - Partizan 5. utakmica finala AdmiralBet ABA lige

22.06.2023. 22:03

Kraj, Partizan je pobedio Zvezdu 96:85 i osvojio Admiral Bet ABA ligu

Kraj meča, Partizan je pobedio 96:85, Kevin Panter je ubacio 32 poena, crno-beli su osvojili sedmu titulu u AdmiralBet ABA ligi, rpvu posle 10 godina.

22.06.2023. 22:00

39. minut: Crno-beli hitaju ka titulu, vode 94:82

Panter je pogodio jedno bacanje, ukupno 30 poena za kapitena Partizana za 90:79. Promašio je Nedović na ulazu, crno-beli u poslednja četiri minuta ponovo imaju sjajnu odbranu. Panter je na 1:40 do kraja pogodio za 92:79, ali Bentil vraća trojku 92:82. Egzum je miran sa penala za 94:82.

22.06.2023. 21:56

38. minut: Opet je "plus 12" za crno-bele

Egzum postaje ponovo faktor "X" crno-belih, sjajnim zakucavanjem doneo je novu energiju, Panter i Lesor donose dvocifrenu prednost 89:77.

22.06.2023. 21:48

36. minut: Crno-beli vratili "plus 7"

Partizan nema tako tečan napad kao u prvom poluvremenu, Naneli je iskustvom dobio faul i pogodio oba bacanje za 81:75. Filip Petrušev je bio dobar na ofanzivnom skoku, ali je pogodio samo jedno bacanje 81:76. Nije imao sreće Egzum na ulazu, bio je fauliran, a lopta se prošetala po obruču. Egzum je miran sa penala 83:76.

22.06.2023. 21:41

34. minut: Vildoza trojkom smanjuje prednost

Zvezda je nastavila sa dominacijom u skoku, već ima 23, u odnosu na Partizanovih 20, a dodali su 20 asistencija. I kad promaše, dođu do ofanzivnog skoka. Međutim, umor čini svoje i kod jednih i kod drugih. Nižu se greške na obe strane, ona ekstra energija ostavlja se za odbranu. Vildoza je pogodio prvu trojku na meču za 79:73. Nedović pogađa za 79:75, samo četiri poena prednosti. Čeka nas neizvesna završnica.

22.06.2023. 21:37

32. minut: Panter nezaustavljiv, održava prednost crno-belih

Kevin Panter igra kapitenski, održava prednost crno-belih, već je na 27 poena - 79:70. Zvezda je bez Luke Mitrovića koji je zaradio pet faulova u trećoj četvrtini.

22.06.2023. 21:32

Kraj treće četvrtine, Kamapco trojkom smanjio na "minus 7"

Zvezda je ubacila 34 poena u trećoj deonici, smanjio je preko Bentila, Martina i trojkom Kampaca uz zvuk sirene veliku prednost Partizana na samo "minus 7" (75:68).

22.06.2023. 21:26

28. minut: Bentil i Martin smanjili na "minus 8"

Dobrić je četvrtom trojkom naterao trenera Partizana Željka Obradovića da traži tajm-aut, ali je Kampaco petom osvojenom loptom omogućio Bentilu da sa penala smanji na 70:60. Martin je pogodio za 70:62.

22.06.2023. 21:23

27. minut: Lesor anulira minjature Bentila

Zek Ledej je končano prekinuo niz promašaja, novom trojkom je doneo "plus 15", ali Bentil je u trećoj deonici ubacio 10 poena, dve trojke. Lesor dominira u skoku, "dva pus jedan" za sigurnih 70:55.

22.06.2023. 21:20

U "Štark Areni" 22.198 gledalaca, novi rekord ABA lige

Pao je novi rekord u poseti u istoriji Admiralbet ABA ligi. U "Štark Areni" je 22.198 gledalaca.

22.06.2023. 21:17

26. minut: Mini serija Bentila, Zvezda na "minus 13"

Bentil je počeo da pogađa, smanjio je na 61:47, Partizan je promašio nekoliko napada, pa je Bentil trojkom doneo svom timu "minus 11". Ali, Panter vraća 63:50. Tajm aut.

22.06.2023. 21:13

24. minut: Panter odbija sve pokušaje Zvezde

Nešto bolji ulazak Zvezde u drugo poluvreme, Bentil i Mitrović su "položili" za 57:43. Međutim, Panter ne promašuje, njegovh 20 poena. Dobra odbrana je donela crno-belima novi napad, Naneli je vratio prednost 61:43.

22.06.2023. 21:09

21. minut: Trojka Ledeja, trojka Nedovića

Zvezda je drugo poluvreme počela pogocima Luke Mitrovića sa penala, Naneli je zaradio treći faul. Ali, Panter je nastavio da pogađa teške "trojke", opet je plus "21" 57:36. Vratio je Nedović trojku.

22.06.2023. 20:56

STATISTIKA

Partizan je dominirao u prvih 20 minuta, šutirao je trojke 16/9, dvojke 16/10, sa penala 9/7, ima 17 skokova (12+5), 10 asistencija i četiri izgubljene lopte. Panter je ubacio 15 poena, Ledej 12, Naneli osam, Lesor pet uz šest skokova.

Crvena zvezda je slabija u skoro svakoj koloni, šutirala je trojke 13/5, dvojke 18/8, 4/3 sa penala, ima 10 skokova (8+2), 12 asistencija i pet izgubljenih lopti. Dobrić je najefikasniji sa 13 poena, Kampaco ima 7, ostali su zakazali.

22.06.2023. 20:51

Kraj druge četvrtine, vodi Partizan 54:34

Partizan sve drži pod konotrolom, sem Dobrića. lesor je doneo plus "21" (52:31), ali je Kamapco pogodio trojku. Martin je promašio i treći zicer na meču, a Panter je namestio ruku 54:34. Kraj prvog poluvremena, Partizan je na plus "20".

22.06.2023. 20:49

18. minut: Samo Dobrić pogađa za Zvezdu, crno-beli dominiraju

Ognjen Dobrić je nepogrešiv večeras za tri ponea, trećom trojkom je smanjio prednost Partizana na 46:29. Čak 11 poena najefikasnijeg igrača Zvezde i jedinog raspoloženog. Partizan bolje skače, ima šest skokova više. Lesor je sa penala opet vratio prednost domaćina 48:29.

22.06.2023. 20:38

16. minut: Partizan na "plus 20"

Mnogo greše igrači Crvene zvezde, što obilato koriste crno-beli. Košarkaši Partizana igraju sa mnogo više energije, koncentracije i u odbrani i u napadu, propustili su dva napada za "plus 20". Zvezda je promašila tri napada, Luka Mitrović je napravio treću ličnu grešku. Lesor je sa linije penala doneo najveću prednost 46:26.

22.06.2023. 20:35

15. minut: Crno-beli održavaju visoku prednost

Partizan je nametnuo svoj stil, odlično šutira za tri poena, Zvezdi ne ide, pa je Smajlagić zakucao za 40:23. Samo Dobrić pogađa trojke, osam njegovih poena za 40:26. Egzum je pogodio dva poena za 42:26.

22.06.2023. 20:30

12. minut: Ledej trojkama drugu četvrtinu

Zek Ledej je za dve trojke otvorio drugui četvrtinu, Zvezda je uzvratila sa dva zakucavanja Petruševa i Mitrovića, prednost je 36:22.

22.06.2023. 20:23

Kraj prve četvrtine, Partizan vodi 30:18

Egzum je izgubio loptu, Nedović je imao kontru u poslednjih pet sekundi, ali nije uspeo da je realizuje. Ostalo je tri desetinke, Petrušev je napravio faul na ubacivanju, Egzum nije pogodio preko terena. Kraj prve četvrtine uz ubedljivu prednost Partizana 30:18. Trojke su šutirali domaćini 8/6.

22.06.2023. 20:21

9. minut: Trifunović i Ledej za dvocifrenu prednost crno-belih

Kampaco je pogodio iz ulaza, ali Uroš Trifunović pogađa trojku, petu crno-belih u prvoj četvrtini. Partizan šutira sjajno, Zek Ledej je pogodio trojku za 30:18, prva dvocifrena prednost.

22.06.2023. 20:16

7. minut: Naneli u seriji

Partizan održava prednost, Ognjen Dobrić je pogodio trojku i smanjio na 18:14, ali je Zek Ledej stigao do lopte posle promašaja Lesora i uz pogodak dobio i dodatno bacanje 21:14. Odlično šutira Patrizan u provj deonici, Naneli je pogodio drugu trojku, osam poena na meču za 24:16.

22.06.2023. 20:10

5. minut: Trojka na trojku, odličan tempo, crno-beli vode 16:9

Odlično se igra, Naneli je pogodio trojku, vratio je Nemanja Nedović. Crno-beli održavaju pet poena razlike, Naneli je dodao još dva poena za najveću prednost domaćina 16:9. Tajm aut.

22.06.2023. 20:06

4. minut: Prednost Partizana

Nastavio je domaćin sa odličnim šutem, Madar je pogodio trojku za vođstvo 9:2, Petrušev je sa linije bacanja smanjio na 9:4. Posle 2:25, crno-beli promašuju prvi šut (Panter). Igra se očekivano čvrsto, odbrane su na visokom niovu. Vildoza nije imao rešenja za odbranu crno-belih. Po tri faula na ovbe strane

22.06.2023. 20:04

2. minut: Panter počeo sa šest poena

Partizan je počeo dobro, Panter je pogodio trojku, pa je fauliran pri šutu za tri poena. Vodi Partizan 6:0 u prvom minutu. Zvezda je promašila napad, a Mitrović smanjuje na 6:2.

22.06.2023. 20:00

Počela je majostorica AdmiralBet ABA lige u punoj "Štark Areni"

Počela je peta, odlučujuća utakmica finalne serije AdmiralBet ABA lige. "Štark Arena" je ispunjena do poslednjeg mesta, košakaši Partizana Mozzart Bet i Crvene zvezde Meridianbet igraju za titulu.

22.06.2023. 19:48

Poznate ličnosti u prvim redovima

"Štark Arena" se popunjava, neće biti praznih stolica, atmosfera je vatrena kao i u prethodna četiri duela. Poznate ličnosti i sportisti su već na svojim mestima. U prvim redovima su Bogdan Bogdanović, Novica Veličković, Nikola Milutinov i nekadašnji fudbaler Partizana Saša Zdjelar, sadašnji trener fudbalera Igor Duljaj. Sa ekipom Crvene zvezde je Dejan Davidovac...

Tu su i glumci Dragan Bjelogrlić, Bogdan Diklić...

22.06.2023. 19:44

Sastav Crvene zvezde Meridianbet

CRVENA ZVEZDA: Holand, Vildoza, Lazarević, Kampaco, Mitrović, Lazić, Martin, Dobrić, Nedović, Marković, Petrušev, Bentil.

22.06.2023. 19:43

Sastav Partizana Mozzart bet

PARTIZAN MOZZART BET: Vukčević, Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Egzum, Naneli, Lesor, Trifunović, Anđušić, Madar.

22.06.2023. 19:40

Duško Ivanović: Najteži meč, verujem u igrače

"Poslednja utakmica u sezoni koja je bila izuzetno naporna i duga, ali za sada uspešna. Sve staje u 40 minuta košarke i mi kao što sam rekao verujemo. Verujem u moje igrače da možemo da pobedimo u još jednoj utakmici. Ovaj meč će biti najteži, moramo da budemo još čvršći, da igramo do krajnjih granica sa energijom."

22.06.2023. 19:39

Željko Obradović: Daćemo sve da postanemo prvaci ABA lige

"Peta fanalna utakmica, 2-2 u seriji. Izjednačeno je. Želim naravno prvu poruku da pošaljem navijačima Partizana koji su bili fenomenalni ove godine, koji su nosili tim, koji su nam bili vetar u leđa, koji su uvek davali dodatnu motivaciju svima nama, da i u ovoj utakmici to ponovo rade. Da bodre ekipu, ali da, naravno, sve protekne fer i sportski. Da ne padne nijedan novčić na teren. To bi nam bilo najveća pomoć. I molim ih, i preklinjem ih da navijanje bude na nivou. Bez ikakvog vređanja. I ponavljam, bez ikakvih bacanja papirića ili novčića na pakret. Još jednom – to bi bila najveća moguća pomoć koju mogu da nam pruže u ovom trenutku. Naravno, probaćemo da damo sve od sebe da seriju završimo tako što ćemo da pobedimo i postanemo prvaci ABA lige, protiv jednog odličnog tima kao što je Crvena zvezda."

22.06.2023. 19:20

Dragan Jakovljević: Ko nametne svoj stil bliži je pobedi

Trener Dragan Jakovljević gost je Studija Arene pred finale AdmiralBet ABA lige:

"U tradiciji domaći teren daje veliku prednost. Zvezda ima jedan zalet iz dve pobede, nešto širi roster, bar za dvojicu igrača. Posebno jer kod Partizana nema Papaetrua. Prednost Zvezde je u brzoj igri, a sa druge starne Partizan sjajano šutira na svom terenu. Panter i Nanelio šutiraju odlično, šuterski su jak tim. Ko nametne svoj stil igre biće bliži pobedi. Partizan ima prednost u treneru koji je osvojio mnogo trofeja. Obe ekipe imaju kvalitet i po meni su mogli da igraju Fajnal for Evrolige. Dve fantastične ekipe, prava prilika da ABA liga razmisli da se možda finale igra na četiri pobede".

22.06.2023. 19:09

Partizan ponovo bez Joanisa Papapetrua

Košarkaši Partizana Mozzart bet će i u petoj utakmici biti lišeni pomoći iskusnog grčkog asa Joanisa Papapetrua. Povreda ramena u trećem meču finalne serije odvojila ga je od terena u četvtom meču, ali nije uspeo da se oporavi ni za majstoricu. U postavi je Tristan Vukčević.

22.06.2023. 19:08