pre 18 minuta 13: 11
Anćeloti razlog za krah Brazila na Mundijalu 2026 našao u odluci FIFA: Ispali smo zbog...
Selektor "karioka" još jednom izvrteo fil poraza od Norveške, u osmini finala Svetskog prvenstva u fudbalu.
Košarkaši Partizana dočekuju SC Derbi u prvom meču četvrtfinala plej-ofa regionalne AadmiralBet ABA lige 19.00 (TV Arena 1 Premium).
Serija koja se igra na dve pobede pomerena je zbog obaveze crno-belih u plej-ofu Evrolige, gde su nakon velike borbe eliminisani od Real Madrida porazom u petoj utakmici.
Trener srpske ekipe Željko Obradović posebno je istakao da od svojih igrača zahteva da zaborave nastup u Evroligi i da se maksimalno okrenu obavezama u regionalnom takmičenju, gde osvajanje titule garantuje igranje u najjačem evropskom takmičenju naredne sezone.
"Primarni cilj koji smo imali je osvajanje ABA lige i u potpunosti smo posvećeni izazovima koji nas očekuju. Igramo protiv ekipe koja je pokazala da ne smemo da je potcenimo i koja je i ove i prošle sezone pokazala da ume da bude nezgodna. Za mene je Evroliga završena priča, ni sa kim više ne pričam o onome što se desilo, svi smo se okrenuli novom cilju", rekao je trener crno-belih i nastavio u istom tonu:
"Zamolio sam ljude iz stručnog štaba i igrače da se ne vraćamo na Evroligu i da razmišljamo samo o onome što nas čeka. Pretpostavljam da ćemo biti na nivou motivacije kao i do sada, a možda čak i motivisaniji, pogotovo jer su imali dosta dana da se pripreme. Poštujemo protivnika, ali želimo da krenemo pobedom počnemo plej-of", istakao je Obradović.
Iskusni stručnjak ne ovom susretu koji će se igrati u dvorani "Aleksandra Nikolić" neće moći da računa na povređenog Aleksu Avramvića, koji je operisao šaku i očekuje ga rehabilitacija, a naredni meč je na programu 18. maja u Podgorici.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
Da li je lešnik dobra alternativa tradicionalnom ulaganju i štednji? Otkriva nam bivši srpski košarkaš Milan Mačvan, u emisiji Spotlight na Bloomberg Adria TV.
Danas se završava tronedeljna Trka kroz Francusku.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
Na turniru je učestvovalo rekordnih 48 reprezentacija i odigrane su čak 104 utakmice.
02.02.2025 21: 46
Košarkaši Partizana savladali su SC Derbi u 19. kolu AdmiralBet ABA lige na domaćem terenu rezultatom 95:80 (19:25, 26:13, 28:19, 22:23).
02.02.2025 11: 49
Evroligaški "večiti derbi" koji je rešen poenima Nemanje Nedovića u poslednjoj sekundi i dalje je tema košarkaških razgovora u Evropi, ali provitmci dva najveća srpska kluba m
01.02.2025 15: 00
Košarkaši Partizana nisu uspeli ni da sažvaću poraz koji im je Crvena zvezda uručila u "večitom derbiju" Evrolige, a već moraju da se fokusiraju na nove izazove.
11.10.2024 17: 49
Trener košarkaša Partizana Željko Obradović izjavio je danas ekipa mora da pronađe snagu za predstojeći gust raspored.
YouTube
pre 15h
YouTube
pre 16h
pre 2 sata 10: 37
Španija je dobila još jedan biser za budućnost. Mohamed Dabone sa 14 godina već dominira protiv najboljih juniora Evrope.
pre 17 sati 20: 04
"Orlići" nisu izdržali bez dva igrača...
pre 20 sati 17: 08
Povremeni reprezentativac Srbije naredne sezone igraće u Evrokupu
29.07.2026 13: 22
Amerikanac pred povratkom u Atinu
Ostavite komentar