
pre 18 minuta 11: 00
"Azuri" u novim problemima: Klaudio Ranijeri odbio poziciju selektora Italije
Italija i problemi u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo su često viđen spoj.
Košarkaši Budućnosti nadigrali su Megu u Sremskoj Miroici 85:76 (24:24, 30:14, 14:26, 17:12) u okviru 25. kola AdmiralBet ABA lige.
Sjajan je bio iskusni Erik Grin sa 17 poena, Džej Džej O'Brajan je dodao 16, Tre Bel Hejns je upisao 15, a Kenan Kamenjaš 14.
Na drugoj strani najbolji je bio Danko Branković sa 23 poena, MVP meseca marta, Matej Rudan, ubacio je 14.
Veliku prednost Budućnost je ostvarila u drugoj deonici, Mega je u trećoj pokazala zube, ali su Podgoričani ipak potvrdili kvalitet i zadržali prednost do samog kraja.
Ekipi Vladimira Jovanovića posle ovog trijumfa očekuje okršaj sa Ulmom u plej-ofu Evrokupa, pa potom meč sa Borcem, dok Mega u poslednjem kolu gostuje Cedevita Olimpiji.
AdmiralBet Aba liga, 25. kolo
Petak
Split – MZT 74:77
Subota
Cibona – Zadar 63:89
Mega MIS – Budućnost 76:85
Nedelja
Borac Mozzart – Crvena zvezda Meridianbet 19.30 (TV Arena 1 Premium)
Ponedeljak
SC Derby – FMP Soccerbet 18.00 (TV Arena sport 1)
Partizan Mozzart Bet – Igokea 20.00 (TV Arena 1 Premium)
Utorak
Mornar – Cedevita Olimpija 19.00 (TV Arena sport 2)
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
28.12.2024 13: 55
Mega gost Studentskog centra, FMP domaćin Budućnosti.
03.11.2024 22: 10
Kevin Ferel i Kenan Kamenjaš vodili Podgoričane do pobede u "Morači".
07.05.2024 10: 34
Košrkaši Partizana i Crvene zvezde imaju priliku da pobedama nad ekipom Budućnosti u Podgorici, odnosno Mege u beogradu, obezbede reprizu prošlogodišnjeg finala regionalnog takmičenja.
24.04.2024 15: 45
Čelnici AdmiralBet ABA lige odredili su termine mečeva polufinalnih serija, a prvi će na teren branilac titule Partizan i Budućnost 30. aprila.
pre 2 sata 08: 50
Meč je na programu od 20.00 časova na našem Premium 2 kanalu.
pre 3 sata 08: 00
Neverovatne scene iz Portorika, bivša NBA zvezda upala u "šorku" sa navijačima protivničkog tima!
pre 14 sati 20: 55
O budućnosti nekadašnjeg igrača Partizana, govorio je njegov dugogodišnji menadžer, Marko Jelić, koji je istakao kako je njegov klijent poželjan na tržištu.
pre 14 sati 20: 48
Košarkaški reprezentativac trijumfalno završio odiseju u klubu iz Moskve, pre selidbe u novi klub.
Ostavite komentar