pre 32 minuta 11: 48
Barselona retko propušta šansu da igra plej-of Evrolige: To kaže tradicija...
Od sezone 2008/09, samo tri puta Katalonci nisu stigli do plej-ofa Evrolige.
ABA League / X.com
Košarkaši Budućnosti savladali su Megu u prvoj utakmici serije plej-ofa AdmiralBet ABA lige rezultatom 96:80 (29:17, 23:16, 24:28, 20:18) na domaćem terenu. Može se konstatovati da nismo videli nijedno iznenađenje u uvodnim duelima doigravanja, s obzirom da su zajedno sa ovim duelom, na svakom okršaju pobeđivali boljeplasirani timovi.
Nadali su se ljubitelji košarke da bi igrači u roze dresovima mogli biti ti koji će napraviti eventualni brejk, ali se ispostavilo da nisu uopšte bili u stanju da pariraju prvoplasiranim Crnogorcima. Već u prvom kvartalu, Budućnost je napravila 11 poena viška, a ta razlika je porasla na +18 do poluvremena. Samo je u trećoj četvrtini Mega bila kompetiti kompetitivan rival, ali nije imao mnogo daha ovaj zamak gostiju.
Najbolji u timu Andreja Žakelja, bio je Jogi Ferel sa 20 poena i sedam asistencij. Kenan Kamenjaš ga je pratio sa 15, dok je Nikola Tanasković imao 12 pogodaka. Flečer Megi i Đorđije Jovanović su imali po 10 poena kraj svojih imena.
Što se Mege tiče, najefikasniji je bio Stefan Miljenović sa čak 30 poena, čemu je dodao osam skokova i šest asistencija - umalo tripl-dabl učinak. Pratio ga je Mihailo Petrović sa 17 poena i osam asistencija, a može se reći da su skoro svi ostali podbacili, s obzirom da je sledeći po efikasnosti bio Filip Jović sa devet poena.
Naredni meč se igra za šest dana u Beogradu od 19.00 časova, a njega ćete moći da pratite na kanalima TV Arena Sport.
ABA liga, prvi mečevi četvrtfinala
PETAK
(1:0) Partizan - Spartak 100:75
SUBOTA
(1:0) Crvena zvezda - Igokea 87:77
NEDELJA
Dubai - Cedevita Olimpija 86:85
Budućnost - Mega 96:80
Caleb Williams još nije ni blizu kraja NFL karijere, a već slaže investicioni portfelj.
Osim toga, otkrijte kako je politika ranije uticala na fudbal.
Dok svet ponovo razmatra sportski povratak Rusije, stanje u ukrajinskom fudbalu i dalje deluje kao podsetnik na to koliko je rat promenio samu definiciju profesionalnog sporta.
Rat na Bliskom istoku više nije samo bezbednosna i energetska priča. Za evropski fudbal on postaje stres-test poslovnog modela koji se godinama oslanjao na kapital, sponzorstva i politički uticaj iz Zaliva.
Predsednik Federalne komisije za komunikacije (FCC), Brendan Carr, predložio je da televizijske mreže imaju dozvolu da kolektivno pregovaraju sa sportskim ligama - kao način smanjenja troškova programa.
28.12.2024 13: 55
Mega gost Studentskog centra, FMP domaćin Budućnosti.
03.11.2024 22: 10
Kevin Ferel i Kenan Kamenjaš vodili Podgoričane do pobede u "Morači".
07.05.2024 10: 34
Košrkaši Partizana i Crvene zvezde imaju priliku da pobedama nad ekipom Budućnosti u Podgorici, odnosno Mege u beogradu, obezbede reprizu prošlogodišnjeg finala regionalnog takmičenja.
24.04.2024 15: 45
Čelnici AdmiralBet ABA lige odredili su termine mečeva polufinalnih serija, a prvi će na teren branilac titule Partizan i Budućnost 30. aprila.
YouTube
pre 13h
YouTube
pre 1d
pre 15 sati 21: 12
Košarkaši Mege ubedljivo su savladali Split rezultatom 95:72 i tako definitivno presudili hrvatskom timu – Dalmatinci se sele u ABA 2 ligu.
pre 15 sati 20: 41
U Beograd stiže iz francuske prestonice?
pre 16 sati 19: 31
Amerikanac često završi u centru pažnje, da li svojim objavama ili ponašanjem na parketu.
pre 17 sati 19: 09
Košarkaši FMP-a doživeli su poraz na svom terenu od Beča rezultatom 84:92 u meču 7. kola plej-auta koji bi mogao skupo da ih košta u borbi za plej-in u završnici ABA lige.
Ostavite komentar