pre 4 sata 00: 46
Rođendan Nikole Jokića: Dan kada je košarka dobila genija
Na današnji dan rođen je Nikola Jokić, igrač koji je tiho, ali sigurno promenio lice NBA lige i izgradio reputaciju jednog od najboljih igrača moderne ere
MN Press
Čelnici AdmiralBet ABA lige odredili su termine mečeva polufinalnih serija, a prvi će na teren branilac titule Partizan i Budućnost 30. aprila, dok meč između Crvene zvezde i Mege počinje 3. maja, na Veliki petak.
Kako je saopšteno danas na zvaničnom sajtu ABA lige, u utorak, 30. aprila u Areni, od 18 i 30, igraće Partizan i Budućnost. Drugi meč serije na programu je u utorak 7. maja u Podgorici od 18 časova, a eventualna majstorica u petak 10. maja.
Zvezda će, kako stoji na sajtu ABA, 3. maja ugostiti Megu u Areni od 19 časova, a drugi meč će se igrati 7. maja od 20. časova.
Ono što je neobično je da na sajtu ABA lige stoji da bi se i eventualna majstorica između Crvene zvezde i Mege igrala takođe 10. maja, a poznato je da ove sezone i Zvezda i Partizan igraju u Areni.
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Giannis Antetokounmpo nije promenio dres do NBA trade deadlinea, ali je promenio dimenziju priče.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
17.05.2025 17: 05
Očekuje nas spektakl...
04.05.2025 13: 10
Karte pred početak plej-ofa AdmiralBet Aba lige su podeljene i sasvim je jasno ko sa koje pozicije ulazi u doigravaje, pa su današnji umečevi preko odrađivanje posla.
15.12.2024 12: 36
Košarkaši Crvene zvezde gostuju SC Derbiju (18.00), a Partizan u derbiju 12. kola AdmiralBet ABA lige dočekuje Budućnost (20.00). Prenosi na kanalu TV Arena 1 Premium.
09.04.2024 08: 00
Pobedom Partizana nad Zadrom od 113:74 okončan je regularni deo sezone AdmiralBet ABA lige i sve je spremno za plej-of.
pre 6 sati 22: 22
Crvena zvezda ostvarila je ubedljiv trijumf nad Borcem i time otkucala kartu za polufinale Kupa Radivoja Koraća - koje će igrati protiv Spartaka.
pre 7 sati 21: 38
Najbolji srpski klubovi su se, makar na nekoliko dana, preselili u Niš gde zvanično počinje borba za Mozzart Kup Radivoja Koraća.
pre 17 sati 11: 19
Trener košarkaša Partizana spreman za prvi izazov u borbi za "Žućkovu levicu".
pre 18 sati 10: 00
U Nišu večeraš počinje završnica takmičenja nazvana po legendi srpske košarke Radivoju Koraću.
Ostavite komentar