(KRAJ) "Metla" Zvezde: Crveno-beli nadigrali Partizan i u trećem meču i tako postali šampioni ABA lige.

19.05.2024 22:43
Detalj sa drugog meča Crvene zvezde i Partizana MN Press
Detalj sa drugog meča Crvene zvezde i Partizana

Košarkaši Partizana i Crvene zvezde igraju od 20.30 (TV Arena 1 Premium) treću utakmicu finala AdmiralBet ABA lige.

Zvezda je u slavila u prve dve utakmice i tako odbranila domaći teren, te ima prednost od 2:0 u ovom finalu.

Partizan više nema prava na kiks, mora da veže tri pobede ukoliko želi da odbrani titulu regionalnog šampiona.

Razlika u odnosu na prva dva meča je što je su domaćini sada crno-beli, koji će iza sebe imati 20.000 vatrenih navijača.

Partizan - Crvena zvezda 76: 82 (18:20, 20:22, 14:17, 24:23)

Dvorana: Beogradska arena
Sudije: Uroš Nikolić, Milan Nedović, Josip Radojković

Partizan: Smit 6, Ledej 4, Avramović 17, Panter 5, Smailagić 8, Trifunović 3, Anđušić  13, Doužer 8, Ponitka 8, Kaminski, Kaboklo 4.

Crvena zvezda: Smart, Teodosić 6, Tompkins 5, Davidovac 9, Mitrović 12, Lazić 9, Bolomboj 6, Ilić, Nedović 8, Giedraitis 12, Gilespi 4, Dos Santos 11.

(UŽIVO) Partizan - Crvena zvezda, treća utakmica finala ABA lige

19.05.2024. 22:28

Kraj utakmice (76:82): Zvezda je šampion ABA lige

Sve je gotovo u Areni. Zvezda je šampion ABA lige nakon pobede nad Partizanom 82:76.

Jago dos Santos je na dva minuta do kraja povećao prednost domačina na tri poseda (70:77).

Imao je Partizan svoje šanse, ali je prokockao dva napada da se vrati na posed zaostatka, da bi na 44 sekunde do kraja trojku pogodio Avramović (75:78).

Zvezda nije iskoristila svoj napad, a Teodosić je napravio faul kako ne bi dozvolio Smitu da šutira za izjednačenje. Amerikanac je pogodio jedno slobodno bacanje. Anđušić je posle toga morao da faulira Nedovića.

Ekspolozivvni bek realizovao je oba penala za 76:80. Partizan ponovo nije iskoristio napad, a Lazić je sa linije penala potvrdio titulu Zvezde.

38. minut: Sve je i dalje otvoreno

Ne predaje se Partizan, ali i greši. Zvezda to ne naplaćuje, te je susret na dva minuta do kraja i dalje otvoren (70:75).

19.05.2024. 22:21

36. minut: Obe ekipe se razigrale u napadu.

Anđušić je pogodio uz faul, pozom trojku pogađa Teodosić. Zvezda uvek ima spreman odgovor na pokušaj Partizana da se vrati u meč.

Nakon toga Davidovac je bio polovičan sa linije penala (68:74).

19.05.2024. 22:14

34. minut: Partizan juri, Zvezda ne ispušta prednost

Razigrali su se crno-beli i poenima Ponitke i Doužera prepolovili prednost gostiju, na šta je Zvezda odgovorila trojkom Giedraitisa (62:68).

19.05.2024. 22:10

32.minut: Ponovo trojkaški obračun

Halu na noge trojkom je podigao Ponitka, ali je na drugoj strani Tompkins odgovorio istom merom.

U sledećem napadu Zvede polovičan sa linije penala bio je Lazić sa maksimalnih +10 u korist crveno-belih (55:65).

19.05.2024. 22:07

Kraj treće četvrtine (52:59): Ekipa sa Malog Kalemegdana pribranija u finišu

Iako je bio dobar u prvom delu utakmice, Gilespi je katastrofalan u nastavku. Za minut je napravio dve lične greške i sa pet faulova je napustio meč.

Crno-beli su prišli na četiri poena zaostatka, ali je Jago trojkom postavio krajnji rezultat posle tri četvrtine - 52:59.

19.05.2024. 21:55

26. minut: Serija crvno-belih 8:0

Prekid usled pregledavanja snimka više je prijago gostima, koji su napravili seriju 8:0 i imaju +6.

Partizan je imao svoje prilike, ali je promašio nekoliko otvorenih šuteva (44:50).

19.05.2024. 21:45

23. minut: Pljušte trojke na startu drugog poluvremena

Crno-beli su trojkama Pantera i Avramovića došli do prvog vođstva na utakmicu, ali je Lazić ekspresno uzvratio istom merom (44:45).

Nakon toga Davidovac je faulirao Pantera, navijači traže nesportski faul, a zvanični spiker je već dva puta morao da zamoli domaće navijače da prekinu sa ubacivanjem predmeta na teren.

19.05.2024. 21:22

Poluvreme (38:42): Novi nalet Zvezde za +4 na poluvremenu.

Davidovac je pokrenuo crveno-bele lakim rešavanjem "mismečeva" pod košem i iznuđivanjem faulova.

Sa linije penala bio je nepogrešiv (4/4) i tako doneo svom timu +6,  a Obradović morao da traži minut odmora.

Smit je odgovorio poenima uz faul, da bi trojku na drugoj strani pogodio Giedraitis (38:42).

19.05.2024. 21:13

18. minut: Ponovo nerešeno

Brzo se, još jedno, vratio Partizan. Ponovo na pogon Alekse Avramovića, koji je prvo sve servirao za polaganje Kabokla, a onda je sjajno utrčao kroz reket za 33:33,

19.05.2024. 21:09

16. minut: Mala prednost gostiju

Gosti održavaju kakvu-takvu prednost. prvo je Gilespi poentirao iz rekta, pa je Teodosić pogodio trojku za +4.

Veliku rolu ima Gilespi koji je odličan u odbrani, dok u napadu poentira na asistencije bekova (26:29).

19.05.2024. 21:03

13. minut: Egal u Areni

Drugi kvartal počeo je zakucavanjem Smailagića, da bi Zvezda onda napravila mini-seriju 4:0.

Vođstvo gostiju poništio je Anđušić, prvo dobrom odbranom, a onda i trojkom (23:24).

19.05.2024. 20:54

Kraj prve četvrtine (18:20): Partizan pronašao igru u napadu

Imali su gosti +7, ali se igra Partizana znatno ubrzala ulaskom Avramovića, koji je sa pet poena sam vratio crno-bele u egal.

Deluje da je Zvezda mogla i ubedljivije da vodi, ali je u prvom kvartalu izgubila šest lopti i promašila tri penala.

19.05.2024. 20:48

8. minut: Tehnička za Smailagića i prvi predmeti ubačeni na teren

Tehničku je dobio Alen Smailagić, a navijači nisu bili zadovoljni tom odlukom, te je na parket upalo nekoliko upaljača.

Slobodno bacanje promašio je Nedović.

19.05.2024. 20:45

7. minut: Igra se u mini serijama

Ekspresno se vratio Partizan u igru poenima Ledeja i trojkom Ponitke (9:12).

Usledio je nesportski faul Kaminskog nad Mitroviće, koji je pogodio oba penala, da bi iz kontre poentirao Giedraitis (9:16).

19.05.2024. 20:38

4. minut: Obradović mora da reaguje tajm-autom

Partizan uglavnom napada preko niskog posta, ali ne uspeva da postigne poene.

Na drugoj strani Zvezda koristi svoje prilike i posle trojke Nedovića preko Kaminskog ima osam poena prednosti (4:12).

19.05.2024. 20:34

2. minut: Zvezda efikasnija na startu

Utakmica je počela poenima Lazića uz faul, na drugoj strani Doužer je sa niskog posta napao Dos Santosa i poentirao.

Posle poena Davidovca dva pogođena Nedovića zvezda ima +5 posle dva minuta igre (2:7).

19.05.2024. 20:30

Počeo je meč u Areni

Počeo je meč u Areni, startne petorke su:

Partizan: Doužer, Panter, Ponitka, Ledej, Kaminski.

Crvena zvezda: Dos Santos, Lazić, Nedović, Davidovac, Bolomboj.

19.05.2024. 20:14

Velika podrška za Partizan

Pored toga što je Beogradska arena ispunjena do poslednjeg mesta, crno-beli imaju podršku i u vidu bivšeg centarskog tandema Vil Mozli-Nikola Janković, koji su prisutni na ovom meču.

19.05.2024. 20:08

Vruć doček za goste

Igrači oba tima su izašli na teren i počeli timsko zagrevanje. Očekivano, igrači gostiju dočekani su zvižducima.

19.05.2024. 19:28

Obradović uoči trećeg susreta

Treća utakmica…Poprilično je jasno zbog čega smo izgubili prethodne dve utakmice, nije velika filozofija , mislim da je svima jasno. Treba da se pripremimo, uz maksimalno poštovanje prema protivniku i da prođe sve u fer i sportskoj atmosferi. Da se priča iskuljučivo o košarci. Pozivam ovom prilikom navijače da nas podrže i bodre kao što su to radili cele godine, i opet ponavljam, da sve bude u fer i sportskoj atmosferi".

19.05.2024. 19:24

Partizan bez Nanelija

Kako prenosi Mozzart Sport, trener Partizana, Željko Obradović, odlučio je posle današnjeg incidenta da ne uvrsti u sastav Džejmsa Nanelija.

Nema sumnje da je Amerikanac od velikog značaja za crno-bele, pošto je tokom sezone verovatno i najkonstantniji košarkaš "parnog valjka".

19.05.2024. 19:21

Sferopulos pred treću utakmicu

"Očekuje nas teška i zahtevna utakmica. Igra se u Beogradskoj Areni, to je teren koji na je dobro poznat i već smo odigrali dve utakmice nominalno kao gosti na početku sezone. Nema tajni, moramo da odigramo jako čvrsto uz puno koncentracije i da se pridržavamo plana i sprovedemo ga na terenu"

19.05.2024. 19:19

Navijači pozdravili dolazak Smita

Igrači su stigli i odmah su dobili podršku od navijača.

Džejlin Smit
19.05.2024. 19:17

Mirno ispred hale

Za sada nema gužve ispred Beogradske arene, koja se postepeno popunjava

19.05.2024. 17:37

Zvezda bez Lazrevića

Sukob Lazerevića i Nanelija rezultirao je da Zvezda na trećoj utakmici neće moći da računa na sjajnog defanzivca.

Podsećamo da su iz kancelarije šampionata Jadrana rekli su "da su upoznati sa incidentom i da su tim povodom poslali disciplinskog sudiju u Beograd, koji bi trebalo da doputuje pre početka utakmice kako bi prikupio što više informacija o događaju".

19.05.2024. 17:36