
pre 5 minuta 13: 36
Angelina Topić boriće se za medalju u finalu skoka uvis na Svetskom prvenstvu
Angelina Topić preskočila 192 centimetra iz prvog pokušaja i prošla u nedeljno finale.
Košarkaši Crvne zvezde su savladali SC Derbi 83:81 (15:21, 15:19, 19:24, 34:17) u prvoj utakmiici četvrtfinalne serije plej-ofa AdmiralBet ABA lige. Srpski klub je upisao trijumf nakon velikog preokreta jer je protivnik imao i 18 poena prednosti u trećoj četvrtini.
Najefikasniji u pobedničkoj ekipi je bio Miloš Teodosić sa 17 poena, dok su ga pratili Luka Mitrović sa 14 i Nemanja Nedović i Dejan Davidovac sa 13. Sa druge strane se istakao Tomislav Ivišić sa 13 poena, a Luka Bogavac i Nikola Pavlićević su dodali po 11.
Podgoričani su znatno bolje otvorili utakmicu, pre svega u defanzivi gde su crveno-bele držali gotovo pet minuta na samo jednom poenu. Gosti su vodili čitavo prvo poluvreme, a prvu dvocifrenu prednost su imali nakon četiri minuta igre u drugoj deonici (28:17). Izabranici Janisa Sferopulosa su uspeli da smanje zaostatak na -4, ali je SC Derbi poenima u završnici poluvremena otišao na +10.
Crnogorska ekipa je još bolje zaigrala u drugom delu utakmice i prednost gostiju je vrlo brzo otišla na +18. Domaćin je pred kraj trećeg perioda prišao na -10, sa kojima je i počeo poluvreme, ali je usledila nova serija izabranika Dejana Jakare. Podgoričani su u završnih 10 minuta ušli sa 15 poena prednosti.
Domaćin je poslednju četvrtinu odlično započeo i serijom 12:4 priđu na -7. Crveno-beli su nastavili da postepeno "tope" zaostatak, a trojka Nedovića je donela izjednačenje na 2 minuta 30 sekundi do kraja. Klub sa Malog Kalemegdana je prvo vođstvo stekao tek minut pre kraja utakmice kada je šut za distance pogodio Adam Hanga. Davidovac je imao slobodna bacanja na četiri sekunde do kraja kojim bi potvrdio trijumf, ali je jedno promašio. Imao je tako gost i šut za eventualni produžetak, ali je Bogavac bio neprecizan.
Plej-of AdmiralBet ABA lige, četvrtfinale - prvi mečevi
Subota
(1:0) Budućnost - Zadar 100:69
Ponedeljak
(0:1) Crvena zvezda - Studentski centar 83:81
Mega - Cedevita Olimpija 20.00 (AS2)
Sreda
Partizan - Igokea 18.30 (AP1)
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
22.04.2024 13: 53
Drugi duel četvrtfinale serije ABA lige između Crvene zvezde i SC Derbija na programu je od 18:30, uz direktan prenos na Areni 1 Premium.
01.04.2024 10: 22
Ono što nisu uspeli u prpšlom kolu u susretu protiv Mege, košarkaši Crvene zvezde će imati prilku da isprave u dvorani "Aleksandar Nikolić" protiv Studenstkog centra.
31.03.2024 18: 48
Trener košarkaša Crvene zvezde, Janis Sferopulos izjavio je da koncentracija i energija igrača "crveno-belih" moraju da budu na maksimalnom nivou na predstojećem meču sa SC Derbijem.
17.12.2023 18: 54
Crvena zvezda nastavila je dobru seriju rezultata u AdmiralBet ABA ligi. Na teškom gostovanju u Podgorici, opravdala je ulogu favorita protiv žilavog SC Derbija,
pre 17 minuta 13: 25
Crno-beli nisu dobro startovali na turneji u Australiji
pre 3 sata 10: 30
Zanimljivo je da pomenuti tekst nije pisala stručna komisija, već je izbor napravila veštačka inteligencija. Na listi najboljih kandidata našli su se Darko Rajaković i Aleksandar Đorđević, dok Obradovića sistem nije svrstao među najuže opcije.
pre 5 sati 08: 20
Mladi košarkaš zvanično je debitovao za Barselonu sa 16 godina, 4 meseca i 17 dana, čime je oborio sve dosadašnje rekorde kluba. Barselona se tim povodom oglasila na mrežama.
pre 15 sati 22: 40
"Kneževi" žele da osvoje elitno evropsko takmičenje, a to je potrvdio i Nikola Mirotić na konferenciji za medije pred početak nove sezone.
Ostavite komentar