ABA liga

(VIDEO) Pobeda Zvezde u Podgorici: Mitrović slomio otpor "studenata" u poslednjoj četvrtini

17.12.2023 18:54
Košarkaši Crvene zvezde ABA liga
Košarkaši Crvene zvezde

Crvena zvezda nastavila je dobru seriju rezultata u AdmiralBet ABA ligi. Na teškom gostovanju u Podgorici, opravdala je ulogu favorita protiv žilavog SC Derbija i zahvaljujući boljoj igri u poslednjoj četvrtini slavila rezultatom 91:77 (21:21, 25:21, 17:24, 28:12). Crveno-beli su tako došli do 11. pobede u takmičenju, gde posle 12 kola i dalje drže lidersku poziciju, dok je crnogorski tim zabeležio šesti poraz (6:6).

Izabranici Dejana Jakare pružili su dostojan otpor lideru, naročito u trećoj četvrtini kada su uspeli da anuliraju dvocifren zaostatak i dođu do preokreta. Ali, ipak, nisu imali rešenja za raspucane Beograđane u odlučujućoj deonici. Zvezda je serijom 10:0 u režiji Geidraitisa i Mitrovića početkom poslednje četvrtine, ponovo stekla osetniju prednost (73:65), a dobar momentum, zadržala je do samog kraja i to najviše zahvaljujući Mitroviću, koji je u poslednjih 10 minuta postigao 12 od svojih 20 poena.

Sa nešto većom sigurnošću "studenti" su otvorili meč. Rano su uhvatili ritam, Zvezda se mučila u uvodnim minutima, pa je SC Derbi tokom prve četvrtine u nekoliko navrata imao prednost. Prvo 9:4, pa 14:10, 16:12, da bi druga postava Zvezde u finišu deonice uhvatila rezultatski priključak - 21:21.

Beogradski tim je zatim podigao ritam. Proradio je šut sa distance, razigrali su se Santos i Lazić, pa je Zvezda u finišu poluvremena došla nadomak dvocifrene prednosti (46:37). Kontrolu igre imala je do sredine treće deonice, da bi SC Derbi serijom 13:2, u režiji Drženjaka i Kamenjaša, došao do preokreta pred odlazak u poslednju deonicu (65:63).

Ali... Ispostaviće se da je to bio poslednji trzaj domaćina, pošto je Zvezda serijom 10:0 na samom startu poslednje četvrtine, ponovo stekla solidnu prednost (73:65). A, stečene zalihe bez većih problema sačuvala je do poslednjeg zvižduka.

Mitrović je bio najraspoloženiji u taboru Zvezde sa 20 poena. Santos je dodao 15, Napijer sa klupe 13, dok su listu strelaca podgoričkog tima predvodili Drobnjak i Hadžibegović sa 17, odnosno 13 poena.