ABA liga

Crvena zvezda rutinski savladala Split: Trej Tompinks debitovao za crveno-bele

07.04.2024 19:43
Košarkaš Crvene zvezde, Džavonte Smart na utakmici protiv Splita Admiralbet ABA liga/Split/Veljko Martinović
Košarkaš Crvene zvezde, Džavonte Smart na utakmici protiv Splita

Košarkaši Crvene zvezde su slavili protiv Splita na gostovanju 92:73 (25:19, 24:18, 17:19, 26:17) u 26. kolu AdmiralBet ABA lige i tako pobedom završili regularan deo takmičenja, dok će u plej-of ući sa prve pozicije.

Debi za klub sa Malog Kalemegdana je na ovoj utakmici upisao Trej Tompkins. Amerikanac je meč završio sa četiri poena. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nemanja Nedović sa 19 poena, dok je Džavonte Smart dodao 13. Sa druge strane u redovima Splita se istakao Luis Salivan sa 13, a pratio ga je Toni Perković sa 16.

Meč je otvoreni pogođenim šutevima sa distance na obe strane, a nakon uvodne prednosti Splita (9:6), domaćin više nije vodio na utakmici. Crveno-beli su odgovorili serijom 17:2 i stekli prvo dvocifreno vođstvo. Uspela je hrvatska ekipa da stigne do izjednačenja u drugom periodu, ali je gost iz Beograda ponovo vezanim poenima otišao na +12.

Drugo poluvreme je Split započeo nešto bolje i sredinom treće četvrtine prišao na -6, ali je Crvena zvezda taj nalet odbila još jednom serijom i otišla na novu dvocifrenu prendost. Izabranici Janisa Sferopulosa su nastavili da uvećavaju vođstvo koje je u jednom trenutku iznosilo i 25 poena, te tako rutinski stigli do trijumfa u poslednjem kolu regionalnog takmičenja.

Crveno-beli će tako u plej-ofu igrati sa SC Derbijem, dok Split ove godine neće igrati učestvovati u doigravanju za trofej ABA lige.