ABA liga

Mega trijumfom nad Splitom zauzela četvrto mesto: Odlična partija Nikole Đurišića

31.03.2024 19:53
Košarkaš Mege, Nikola Đurišić na utakmici protiv Splita Admiralbet ABA liga/j.t.d Dragana Stjepanović
Košarkaš Mege, Nikola Đurišić na utakmici protiv Splita

Košarkaši Mege su slavili protiv Splita 92:78 (22:25, 27:17, 25:19, 18:17) u 25. kolu AdmiralBet ABA lige i tako upisali 15. pobedu u regionalnom takmičenju. Srpska ekipa je već ranije obezbedila učešće u plej-ofu, dok hrvatski klub i dalje ima šanse da osigura plasman u doigravanje.

Oba tima su bila poenterski raspoložene u prvom periodu. Iako je domaćin sa Novog Beograda vodio tokom većeg dela te deonice, nakon 10 minuta igre su gosti iz Splita imali tri poena prednosti. Izabranici Marka Baraća su to u potpunosti anulirali u drugoj četvrtini i stigli do vođstva serijom 16:2. Tako su na poluvreme otišli sa +7 u odnosu na protivnika.

Srpski klub je nastavio sa odličnom igrom i u drugom poluvremenu, te su u trećoj deonici išli i do +17. Domaćin je do kraja utakmice održavao dvocifrenu prednost i tako stigao do 15. trijumfa u ABA ligi.

Najefikasnji u pobedničkoj ekipi bio je Nikola Đurišić sa 31 poenom, a pratio ga je Stefan Miljenović sa 20. Sa druge strane se istakao Di Džej Fanderburk sa 25 poena, dok je Toni Perković dodao 14.