Odbranom do trijumfa: Split stigao do četvrte pobede u ABA ligi

18.12.2023 19:57
Košarkaš Splita, Toni Perković ABA liga/KK Split/Ivica Čavka
Košarkaš Splita, Toni Perković

Košarkaši Splita su slavili protiv Mege 88:73 (24:20, 21:27, 17:10, 26:16) u 12. kolu AdmiralBet ABA lige. Domaćin je došao do pobede pre svega zahvaljujući odličnoj igri u odbrani u drugom poluvremenu.

Hrvatska ekipa je nešto bolje započela utakmicu i vodila većim delom prve četvrtine. Mega se uglavnom oslanjala na poene Uroša Plavšića i Nikole Đurišića. U drugom periodu se probudio i Nikola Topić, te je Mega odličnom timskom igrom otišla na poluvreme sa dva poena prednosti.

Drugi deo utakmice je protekao u znaku Splita. Domaćin je dozvolio gostima iz Beograda samo 10 poena u trećoj deonici i tako došao do preokreta pred ulazak u završnih 10 minuta. Splićani su u završnici odigrali još čvršće. Mega je u drugom poluvremenu ubacila ukupno samo 26 poena, a hrvatski tim je na kraju slavio 88:73

U pobedničkoj ekipi su najefikasniji bili Šenon Šorter i Toni Perković koji su ubacili po 20 poena. Sa druge strane srpsku ekipu je predvodio Plavšić sa 17 poena, dok su po 14 dodali Topić i Đurišić.