Split na krilima Šortera pobedio Mornar

08.03.2024 19:51
Šenon Šorter, bek Splita Admiralbet ABA liga/Split/Ivica Cavka
Šenon Šorter, bek Splita

Košarkaši Splita opravdali su ulogu favorita i na svom terenu nadigrali Mornar 87:75 (24:19, 26:24, 17:11, 20:21) u 22. kolu AdmiralBet ABA lige.

Domaćini su od starta bili bolji, ali se Mornar dobro držao u prvom poluvremenu, rezultat je sve vreme bio u egalu, ali se Split mini serijom od 6:0 odlepio na +7 na kraju druge deonice.

Treća četvrtina je takođe bila sjajna za domaćine koji su u ovom periodu primili svega 11 poena, i po prvi put se odlepili na dvocifrenu razliku (+13). Svoju najbolju igru Mornar je prikazao u četvrtoj dekadi, kada je bio čak i za nijansu bolji rival, ali je prednost Splićana bila nedostižna.

Najefikansiji u redovima pobednika bio je Šenon Šorter sa 20 poena, Toni Perković je dodao 14, a Di Džej Funderburk 12.

Na drugoj strani bolji od ostalih bio je Markus Veders sa 19, dok je Tejvijan Dan Martin postigao 17 poena.

Split je sada osmi na tabeli regionalnog takmičenja sa 10 pobeda i 12 poraza, dok je Mornar pretposlednji sa skorom 4-18.