ABA liga

Splićani potopili Mornar i ostali u trci za nokaut fazu

17.03.2023 21:33
Splićani potopili Mornar i ostali u trci za nokaut fazu MN Press

Košarkaši Splita ostali su u trci za osmo mesto koje vodi u nokaut fazu AdmiralBet Aba lige. U 22. kolu regionalnog takmičenja savladali su Mornar rezultatom 91:80 (28:28, 25:14, 20:18, 18:20).

Domaćin je meč prelomio u drugoj deonici u koju se ušlo sa rezultatiom 28:28. Trojke su pogađali Tonko Vuko za 33:28, potom i Šenon Šorter za 36:28. Poeni Roka Leni Ukića i Salivena, kao i još jedan pogodak iza linije 6,75 Josipa Jukiča doneli su prednost domaćinu od 43:30.

Barani su se probližili na 45:42, međutim, Splićani su do kraja poluvremena stekli "plus 11" (53:42), potom nastavili u istom ritmu i u uvodnim minutima treće ćetvrtine stigli do nedostižnih 60:42.

Najzapaženiji u timu domaćina bio je Dominik Mavra sa 20 poena i 11 asistencija, dok su Tajler nelson i Šenon Šorter postigli po 15. Kod gostiju, Marko Pecarski je zabeležio  18 poena i sedam skokova, a Kristijan Džouns 14 poena i osam skokova.